Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe Dorukhan'ı istedi; Beşiktaş harekete geçti

Yaz transfer dönemi sona ermesine rağmen Fenerbahçe transferde hız kesmiyor. Sarı-lacivertliler ezeli rakibin yıldızını gündemine alırken Beşiktaş'tan hamle geldi.
6
F.BAHÇE'DEN KANCA ATTI, BEŞİKTAŞ HAREKETE GEÇTİ

Yaz transfer döneminin şampiyonu Fenerbahçe, tam 18 oyuncuya imza attırmıştı. Bol alternatifli ve güçlü bir kadro oluşturan sarı-lacivertliler ezeli rakibin yıldız oyuncusuna kanca attı. Bu futbolcu Beşiktaş'ın milli yıldızı Dorukhan Toköz... Milli futbolcuya büyük ilgi duyan sarı-lacivertli takım devre arası için harekete geçerken Beşiktaş'tan hamle geldi.

5
ÇEBİ'DEN SÖZLEŞME PLANI

Kartal’da gündemin önemli maddelerinden biri haline gelen Dorukhan Toköz için Başkan Ahmet Nur Çebi bizzat devreye giriyor. Çebi, sezon sonu bitecek sözleşmesini yenilemek istedikleri başarılı futbolcuyla yapacağı görüşmelerde bir miktar garanti para ve performansa dayalı yıllık ücret teklif edecek. Fenerbahçe ile anlaşacağı yönündeki iddiaları milli futbolcuya soracak olan Başkan Çebi, Ocak ayı gelmeden Dorukhan’ın kontratını uzatmayı planlıyor. 24 yaşındaki futbolcu konusunda siyah-beyazlı yönetimin yanı sıra Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın da devreye girmesi bekleniyor.

4
OYNAMASI GARANTİ

Atiba’nın ilerleyen yaşı, Josef de Souza’nın da 31 yaşında olması nedeniyle Beşiktaş’ta düzenli oynaması neredeyse garanti olan Dorukhan’a takımda çok avantajlı bir pozisyonda olduğu hatırlatılacak.

3
SÖZLEŞMESİNE ÖZEL TEKLİF MADDESİ

Oynama garantisi yüksek olduğu için eline yılda yaklaşık 10 milyon TL geçecek şekilde Dorukhan’a teklif sunacak olan siyah-beyazlılar, yurt dışından teklif gelmesi durumunda genç oyuncunun sözleşmesine özel çıkış maddesi de koyacak. Buna göre Dorukhan, Avrupa’dan teklif gelirse belli bir miktar bonservis bedeli karşılığında serbest kalabilecek. Dorukhan’dan memnun olan siyah-beyazlılar, eski yönetimin verdiği kontrat sözünün değişen ekonomik şartlarda çok zor olduğunu da milli oyuncuya anlatmaya çalışacak.

2
ÖNCELİĞİ DÜZENLİ FORMA

A Milli Takım’la Avrupa Şampiyonası’na gitmenin hayallerini kuran Dorukhan’ın önceliğinin de düzenli forma giyebileceği bir kulüp olduğu ifade edildi. (Milliyet/Serdar Sarıdağ)

1
MENAJERİ NE DEDİ?

Vodafone Park’ta önceki gün düzenlenen basın toplantısında Dorukhan’ın sözleşmesiyle ilgili soruya, “Dorukhan top oynamayı Beşiktaş’ta istediği takdirde sözleşme imzalayacaktır. İmzalamadığı takdirde, oynamak istemediği takdirde, Allah yolunu açık etsin” cevabını veren Başkan Çebi, net bir tavır sergiledi. Bu sözlerin ardından, başarılı oyuncunun menajeri Ahmet Bulut, Fanatik Gazetesine konuştu. Yaşananları yakından takip ettiğini belirten Bulut, “Dorukhan Toköz konusunda Beşiktaş’la görüşüyoruz. Asbaşkan Emre Kocadağ’la temasımız var. Sezon sonunda sözleşmesi bitiyor. Durumunda henüz yeni bir gelişme yok” ifadelerini kullandı.