Sporx Extra Arama Logo

Fatih Terim'in "güven ve samimiyet" sözlerinin sırrı ortaya çıktı!
8
"GÜVEN VE SAMİMİYET ARARIM"
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, önceki gün yayıncı kuruluşa verdiği röportajda yönetimle arasında sorun olup olmadığı yönündeki iddialara da yanıt verirken ‘Güven ve samimiyet ararım’ ifadelerini kullanmıştı.
7
YÖNETİMLE BİR ARAYA GELİNMİŞTİ
Habertürk'ün haberine göre; Terim’in ‘Güven ve Samimiyet’ ifadelerini seçmesinin sırrı ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl yaşanan bazı olumsuzluklara rağmen sezon bitince kulübün menfaatleri için yeni bir sayfa açan İmparator, yönetimle bir araya gelmişti.
6
2.7 MİLYON EURO’YA 8 OYUNCU!
Geçtiğimiz yaz aylarında sezon biterken yönetimle bir araya gelen Fatih Terim, kulübün mali şartlarını da gözeterek her bölgede en az 2 alternatif oluşturacak transfer listesini iletti. 2.7 milyon Euro civarında bir rakam ödenerek 8 futbolcu kadroya katılabiliyordu. Bu futbolcuların toplam maaşı ise 11 milyon Euro’yu buluyordu. Ancak 8 isimden yalnızca Emre Kılınç ve Etebo kadroya katılabildi.
5
TERİM PLANINI BELİRLEMİŞTİ
Terim, satılması planlanan bazı oyuncuların yerlerini bu şekilde daha uygun maliyetli futbolcularla çözmeyi planlıyordu. Bir taraftan elindeki mevcut kadroyu güçlendirmek isteyen deneyimli teknik adam, diğer yandan da gelecek vadeden futbolcuların alınması görüşünü savundu.
4
KAAN AYHAN GÖZ GÖRE GÖRE GİTTİ
Fatih Terim’in A Milli Takım’dan öğrencisi Kaan Ayhan, bizzat hocanın uğraşları doğrultusunda Galatasaray’a ‘Evet’ demişti. Ancak 1 hafta içerisinde ödenmesi gereken 2 milyon Euro’luk “Acil, sıcak para” bulunamayınca piyasa değeri 7 milyon Euro olan 26 yaşındaki Milli stoper elden kaçtı. Bu gibi durumlar, ‘Güven ve samimiyet’ ortamının kaybolmasına neden oldu.
3
TRANSFERDE GÜVENCE VERİLDİ AMA…
Yapılan toplantıda başta Belhanda, Diagne ve Babel olmak üzere bazı isimlerin kısa sürede satılacağı ve hocanın listesindeki oyuncuların alınacağı teknik direktör Fatih Terim’e iletildi. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı.
2
UMDUĞU REAKSİYONU ALAMADI
Geçtiğimiz sezon bittiğinde ‘Yaz kampına yetişmesi için çabalamalıyız’ diyerek yönetime elini çabuk tutma mesajı gönderen İmparator, transfer konusunda umduğu reaksiyonu Başkan Mustafa Cengiz ve kurmaylarından alamadı.
1
MESAFE KOYDU
Toplantıda ve sonraki transfer süreci boyunca “Oyalandığını” hisseden Terim, yayıncı kuruluşa verdiği röportajda da bahsettiği gibi ‘Güven ve samimiyet’ bulamayınca mesafeyi koydu.