Sporx Extra Arama Logo

Fatih Altaylı'dan Galatasaray yorumları!

Yorumcu Fatih Altaylı, Süper Lig'in 3. haftasında oynanan Galatasaray değerlendirmelerinde bulundu.
7
ALTAYLI'DAN FLAŞ YORUMLAR
Fatih Altaylı, Süper Lig'in 3. haftasında oynanan Galatasaray - Fenerbahçe derbisini değerlendirdi ve sarı - kırmızılı kulübün yönetimini eleştirdi.
6
"FATİH TERİM'İN KORKAKLIĞI DURDURDU"
"Galatasaray kabiliyetli davransaydı, Erol Bulut durdurmuş muydu? 277 pozisyonu olmaz ki, 8 olur 10 pozisyonu olur. Kalecin 3 tane baya zor pozisyonu çıkarmışsa, sen birkaç pozisyon verdiysen hiçbir şekilde Galatasaray'ı durduramamışsın. Galatasaray'ı, Galatasaray'ın kendi hocası, kendi hocasının korkaklığı durdurmuş. Fenerbahçe'de başarı görmüyorum. Galatasaray, derbilerde kazanamıyor. Burada bir sorun görüyorum."
5
"LUYINDAMA BİR SAATLİ BOMBA"
"Luyindama bir saatli bomba. Dün kötü değildi bu arada. Kötü değildi ama Luyindama'yı hataya zorlayacak tarzda bir şey yapamadı Fenerbahçe."
4
"FEGHOULI VE BELHANDA KÖTÜYDÜ"
"Feghouli maçta çok kötüydü. İlk yarının sonunda oyundan alınabilirdi. Belhanda'nın bu sezonki en kötü maçıydı, büyük maçlarda hep kötü oynuyor. Arda biraz daha erken çıkabilirdi, iyi niyetliydi ama çok da çalışamadı. En kötülerden bir tanesi Fatih Terim'di. Bir daha erken hamle yapabilirdi, iki daha sürpriz bir kadro çıkarabilirdi. Erol Bulut da bu kadroyu bekliyordu, taraftarlar da.
3
"BEKLENMEYENİ YAPMALIYDI"
"Herkesin beklediğini yaptı Fatih Terim. Belki de herkesin beklemediğini yapmak gerekiyordu. Falcao'nun yanına Diagne'yi koyduğun zaman Fenerbahçe senin pas yollarını kapamak için bu kadar öne çıkabilecek miydi? Fatih Terim de futbolcular kadar beklentileri karşılamaktan uzaktı."
2
"HAKKIMDAKİ KARAR GEÇERSİZDİR"
"İzleyici olarak katıldım. Tedbirden dolayı konuşma hakkım yokmuş. Divan'da beni 50 kişi dinleyecekti, burada daha çok dinliyor. Şunları söyleyecektim: Bir, benim hakkımda verilen karar geçersizdir çünkü karar alma sayısına sahip olmadan yönetim kurulu bir karar almıştı. İki, karar alma sayısı olsa da geçersizdir çünkü ibra edilmemiş ve görev başında olmayan bir başkan söz konusudur. O başkan düştüğü anda ona bağlı tüm kurullar düşer. Başkan yasal olarak düşmüştür, yürütmeyi durdurma kararı aldıranlar arasında başkan yoktur. Düşmüş bir başkan ve yönetim kurulu benimle ilgili bir karar alamaz."
1
"BİLEREK GENEL KURUL YAPILMIYOR"
"Benim hakkımda karar verecek olan Galatasaray Genel Kurulu'dur. Divan'da söylemek istediğim şey, Galatasaray ve Galatasaray Yönetim Kurulu, kulübü ısrarla genel kurula götürmüyor. Martta yapılması gereken mali genel kurul, korona bahanesiyle yapılmadı. Korona yasakları kalktı, gevşetildi, pek çok kulüp, kuruluş, partiler genel kurullarını, kurultaylarını yaptı. Bir tek Galatasaray genel kurulunu yapmıyor. Bilerek yapmıyor. Çünkü yaptıkları işlerden ötürü ibra edilmeleri mümkün değil! Bununla ilgili bir dava açıyorum. Gerekirse imza toplanmasını talep edeceğim. Bunun hukuki sonuçları olacaktır."