Sporx Extra Arama Logo

Erman Toroğlu: "Küme düşme nasıl kalkar?"
11
ERMAN TOROĞLU'NDAN AÇIKLAMALAR

Erman Toroğlu, gündemdeki son gelişmeleri değerlendirdi ve kulüplerin taleplerine büyük tepki gösterdi. İşte Toroğlu'nun sözleri...

10
"NİYE DÜŞÜRELİM BU ZAVALLILARI?"

7 kulübü küme düşürmeyelim, 6-7 sene oynasınlar, niye düşürelim bu zavallıları! Para kazansınlar, havadan para kazansınlar, ağızlarına emzik verelim, süt verelim, ağlayınca sütü ağızlarına alsınlar, ağlamaları geçer.

9
"DALGA MI GEÇİYORLAR?"

Dalga mı geçiyorlar, nasıl küme düşme kalkar? Yıllar önce Ankaragücü'ndeyim, Kenan Evren'in emriyle Ankaragücü 1. Lig'e alındı. Son derece hatalı, yanlış bir karardı. Ankaragücü hakkı olan yere düştü, sonra hak ettiği gibi çıktı, şimdi hakkıyla oynuyor.

8
"DAHA NELER ÇIKAR"

Daha bunlarda neler çıkar, ben ondan korkuyorum. Bunlar gidip kasıtlı olarak koronavirüse bile yakalanırlar. Almanya'da teknik direktör 20 metre öteden diş fırçası aldı diye ceza yedi, siz neden bahsediyorsunuz?

7
"NASIL OLSA KÜME DÜŞME KALKTI"

Kümeyi kaldıralım, peki maç başına oynayan futbolcularu bu kulüp, antrenörlere verdiği direktifle oynatır mı? Oynatmaz, nasıl olsa düşme kalktı.

6
"BU SAATTEN SONRA MÜCADELE EDERLER Mİ?"

Şu ana kadar çatır çatır mücadele eden düşmeye oynayan takımlar, bu saatten sonra mücadele ederler mi? Şampiyonluğu belirleyecek takıma neler yaparlar? Düşünebiliyor musunuz?

5
"AYIPTIR!"

Bu düşmeyi kaldırın diyen takımlar, utanmadan şampiyonluğu da belirlesin o zaman. Ayıptır ya. Düşme, kalkma diye bir karar çıkarsa, yazıklar olsun Türk futboluna. Oynansın kardeşim, 13-14 kişi kalana kadar oynansın.

4
"SADECE FEDERASYON'A YIKILMAMALI"
Maçların sanki oynanacağı fikrindeyim. Sadece federasyona yıkmamak lazım, Bilim Kurulu, hükümet, Sağlık Bakanı birlikte karar verecekler.
3
"NEDEN KORKUYORLAR?"

Herkes kendine baksın. Neden korkuyorlar? Bunlar profesyonel. Okulları tatil ettik, doğal. Sokağa çıkma yasağı var 4 gün, doğal. 65 yaş üstü, 20 yaş altı eve hapsoldu, doğal. Bir de bunlara emzik versinler, düşmesinler, 5 sene oynasınlar. Neymiş, koronavirüs! Bu kötü idare eden yöneticiler zaten yıllardır koronavirüs.

2
"YABANCI OYUNCU OLAYI, ORTA OYUNU"

Yabancı oyuncu olayı, orta oyunu. Gelmesin tamam yabancı oyuncu. Hangi yabancı oyuncuları aldık? X takımının 200 bin, 300 bin euroya almadığı oyuncuları, bazı büyük takımlarımız 4-5 milyon eurolara aldılar arkadaşlar. Doğru yabancıları alanları görüyoruz bugün. Alt taraflarda oynayan, büyük demediğimiz oyuncuları hayranlıkla izliyoruz. 150 bin, 200 bin euro. Aynı oyuncuları büyük takımlara 4,5-5 milyon euroya satıldığını az mı anlattık?

1
"ALDATMASINLAR"
Kaliteli oyuncu, nitelikli yabancıyı alalım. Yabancı oyuncuları, fosilleri alırken kimler kazandı acaba yıllarca? Paralar nerede diye seyirciler bağırmadı mı? O paralar nerelere gitti? Bugün Türkiye'deki yöneticiler bu olayları bilmiyorlar mı? Temiz yöneticileri katmıyorum, onlar zaten 3-5 parayla çok iyi iş yapıyor. Türk futbolunu batağa götürenler, 10 paralık oyunculara 10 milyon verenlerdir. Aldatmasınlar, kuşa bak diyorlar, malı götürüyorlar.