Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Edin Visca: "Yeni bir tarih ve hikaye yazmak istiyorum"
14
EDIN VISCA'DAN AÇIKLAMALAR
Trabzonsporlu futbolcu Edin Visca basın mensuplarının sorularını cevapladı.
13
"TARİH YAZDIK"
Trabzonspor'a 6 ay önce geldim. Çok güzel bir sezon yaşadık. Müthiş bir performans gösterdik ve sonunda şampiyon olduk. Tarih yazdık. Trabzonspor camiası için inanılmaz bir sene oldu. Şimdi onu geride bıraktık, yeni bir sezon, yeni bir kamp başlıyor.
12
"O COŞKUYU TEKRAR YAŞAMAK İSTİYORUM"
Burada her şey mükemmel. Ben de kampa motive geldim açıkçası. Yeni sezon için özellikle bireysel performansımı artırmak istiyorum. Bireysel antrenmanlara daha önce başladım. Çünkü tribünlerin coşkusunu bu sene tekrar yaşamak istiyorum.
11
"HERKES KAMPA MOTİVE GELDİ"
Takım içinde ortam gerçekten güzel. Ben 2-3 gün önce geldim. Abdülkadir'le de konuştum. Dedik, "Evet, hikaye yazdık ama bu sene tekrar şampiyonluk için oynamak istiyoruz." Herkes kampa böyle motive geldi.
10
"DAHA İYİ OLMAK İSTİYORUM"
Daha fazla çalışmak istiyorum. Bu sene daha iyi olmak istiyorum. İnşallah bu sene, geçen seneki gibi çok fazla sakatlık olmaz. Hedefimiz yeniden şampiyon olmak.
9
"BAŞAKŞEHİR'DE YILLARDIR İYİ BİR SİSTEM VAR"
Başakşehir, Emre hoca ile çok iyi işler yapıyor. Başakşehir'de yıllardır iyi bir sistem var. Onu da Emre hoca harika götürüyor. Avrupa'ya girdiler. Bu sene daha iyi olacaklar.
8
"EN ÖNEMLİSİ TAKIM RUHU VE ORTAM"
Bazen futbolcular gitmek istiyorlar. Ama benim içimde yeniden şampiyonluk yaşama isteği var. Trabzonspor'da müthiş bir takım ruhu, müthiş bir ortam var. Bazen fazla transfer yapmasak daha iyi. En büyük güç beraber kalmak. Tabiki yeni oyuncular lazım. En önemlisi daha güçlü olmak için beraber kalmak. Futbolda en önemlisi takım ruhu ve ortam. Burada müthiş bir ortam var. Sadece taktik önemli değil beraberlik de önemli. Sakatlık olmazsa bizim beraberlik ve bizim ortam takım içinde en önemli güç olacak bu sezon.
7
"NWAKAEME BANA ÇOK YARDIM ETTİ"
Ben geldiğimde Nwakaeme bana çok yardım etti. Ona tekrar teşekkür ediyorum. Müthiş bir karakter. Son yıllarda Trabzonspor'a en fazla katkı sağlayan oyuncu ama futbolda böyle şeyler olabiliyor.
6
"TREZEGUET MÜTHİŞ BİR OYUNCU"
Yeni bir transfer oldu; Trezeguet...  Belki birkaç yıl önce Türkiye'nin en iyi kanat oyuncularından bir tanesiydi. Sonra Premier Lig'e gitti. Premier Lig'e gitmek kolay değil. Müthiş bir oyuncu. Onun transferine çok mutlu oldum.
5
"EN İYİ TRANSFERLERİ YAPTIK"
Eren ve Doğucan Kasımpaşa'da iyi oynadılar. Yerli olarak en iyi transferleri yaptık. İnşallah en önemlisi sakatlık olmazsa iyi bir sezon geçireceğiz.
4
"TÜRKÇE KONUŞARAK SAYGI GÖSTERİYORSUN"
Türkçe konuşarak Türkiye'deki taraftara saygı gösteriyorsun. İngilizce de biliyorum. Türk oyuncular da yavaş yavaş İngilizce konuşuyor.
3
"BU SENE STATTA ŞAMPİYONLAR LİGİ MÜZİĞİ ÇALACAK"
Playoff oynayacağız. İlk hedef Şampiyonlar Ligi. Tecrübeli oyuncular var. İnşallah bu sene stadyumda Şampiyonlar Ligi müziği çalacak. Trabzonspor taraftarı bunu hak ediyor.
2
"DÜNYADA KİMSE BÖYLE KUTLAMA GÖRMEMİŞTİR"
Dünyada hiç kimse böyle bir kutlama görmemiştir.  Ben de heyecanlandım. Bosna'ya gidip herkese tek tek anlattım. Önce Trabzonspor'un tarihini anlattım. “Ben size 1 saat anlatabilirim ama maça gelmezseniz anlamazsınız dedim. Abim Konya maçına geldi ve ağladı. Ne kadar güzel atmosfer var. Takımlarını çok seviyorlar dedi. Arkadaşlarıma tek tek anlattım. İnşallah Şampiyonlar ligi maçına da geleceksiniz dedim. Trabzon futbol şehri ve ben kendimi daha iyi hazırlamak istiyorum. 32 yaşındayım ama yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Dünyada böyle bir kutlama olmadı ve daha da olmayacak diye düşünüyorum.
1
"YENİ BİR TARİH YAZMAK İSTİYORUM"
Başakşehir rahat bir takım. Taraftar da yok baskı da ama. Başakşehir'de 4 yıl ilk 3 içinde olduk. Abdullah hoca ile konuştuk. Yeni bir heyecan yeni bir hedef. Trabzon’a geldim, evimde gibi oldum.  Yeni bir tarih ve hikaye yazmak istiyorum. İyi hissediyorum. Daha fazla kupa kaldırmak istiyorum.