Sporx Extra Arama Logo

Dünyanın en güzel sporcularından Maria Sharapova ile tanışın

O dünyanın en çok şampiyonluk sevinci yaşayan ve en çok kazanan kadın sporcularından biri. Tenis kortlarındaki başarısını modellik ve ticaret alanında da tekrarladı. Üstelik yeryüzünün en güzel kadınlarından biri. Bir süre önce doping nedeniyle çok sevdiği tenis sporundan uzaklaşmak zorunda kalan Maria Sharapova, o dönemde bile kendini hiç unutturmadı.
39

İŞTE MARİA SHARAPOVA!

Peki, bu güzel, ünlü ve zengin sporcunun hayatı nasıl geçiyor dersiniz? işte kendi sosyal medya paylaşımlarıyla kuaför koltuğundan kamera karşısına tenis kortlarından gece hayatına Maria Sharapova'nın hayatından kesitler.
38

DÜNYANIN EN ÇOK KAZANANLARINDAN

Dünyanın en çok kazanan kadın sporcularından biri olan Maria Sharapova'nın bugünlere nasıl geldiğini bir hatırlayalım.
37

BEŞ KEZ GRAND SLAM KAZANDI

Kariyeri boyunda beş kez Grand Slam'i kazanan Maria Sharapova dünyanın en çok kazanan bayan sporcusu unvanını elinde bulunduruyor.
36

MARKASI VAR ''SUGARPOVA''

Maria Sharapova'nın kazancının bir bölümü katıldığı turnuvalardan ve reklamdandan geliyor. Bunun yanı sıra fazla uzun bir geçmişi olmayan Sugarpova şekerleme sayesinde de hatırı sayılır bir gelir elde ediyor.
35

MODELLİK DE YAPIYOR

Rus tenisçi Maria Sharapova, zaman zaman ünlü giyim ve aksesuar firmaları için de modellik yapıyor.
34

8 YAŞINDA ABD'YE GİTTİ

19 Nisan 1987'de Rusya'nın Nyagan kentinde dünyaya gelen Maria Sharapova, henüz 8 yaşındayken Nick Bollettieri Tenis Akademisi'ne devam edebilmek için ailesiyle birlikte ABD'ye yerleşti.
33

17 YAŞINDAYKEN...

2004'te henüz 17 yaşındayken Serena Williams'ı yendi ve Wimbledon'ı kazanan en genç ikinci tenisçi olarak tarihe geçti.
32

TENİS DÜNYASININ EN İYİLERİNDEN

O noktadan sonra da kariyerinde hızlı adımlarla yükseldi. Zaman zaman yaşadığı sakatlıklar yüzünden formdan düşse de, kortların uzağında kalsa da hala tenis dünyasının en iyi yıldızlarından biri olarak kabul ediliyor.
31

ANNE VE BABASI...

Maria Sharapova'nın kariyerinin bu noktalara gelmesinde anne ve babasının rolü çok büyük. Ünlü tenisçi bunu da hemen her röportajında dile getiriyor.
30

ANTRENÖRÜ BABASI

Babası Yuri Sharapov, her zaman yanında. Çünkü çocukluğundan beri antrenörlüğünü üstleniyor. Sharapova annesi Yelena'nın da "gözünü açtığını" ve tenis kortları dışındaki dünyayla, özellikle de sanatla tanıştırdığını anlatıyor.
29

AŞK HAYATINDA YÜZÜ GÜLMÜYOR

İş dünyasında elde ettiği bunca başarıya rağmen Maria Sharapova'nın aşk hayatında bir türlü yüzü gülmüyor. Güzel tenisçi 2005 yılında Maroon 5 grubunun solisti Adam Levine ile flört etmişti. Ancak bu ilişki çok uzun ömürlü olmadı.
28

UNUTULMAYAN AŞK, RODDİCK...

Maria Sharapova'nın gönül defterinde adı yazılı olan ünlülerden biri de tenisçi Andy Roddick. Ama bu ilişki de çok uzun sürmedi. İkili birkaç etkinliğe birlikte katıldı. Kısa süre flört edeh Maria Sharapova ve Andy Roddick yollarını ayırdı. Roddick, daha sonra model Brooklyn Decker ile evlendi.
27

İSTANBUL'DA EVLENECEĞİ İDDİALARI...

Maria Sparapova, 2009 yılında o sıralar Türkiye'de oynayan Sloven basketbolcu Sasha Vujacic ile nişanlanmıştı. O sıralarda çiftin İstanbul'da evleneceğine ilişkin dedikodular bile çıktı. Ancak Sharapova ile Vujacic yollarını ayırdı.
26

AŞK HAYATINDA ALDATILMA OLAYI

Maria Sharapova daha sonra Bulgar tenisçi Grigor Dmitrev ile nişanlandı. Ancak 2013'te başlayan bu ilişki de bu yıl sona erdi. Dimitrov'un; futbolcu Valeri Bojinov'un model karısı Nikoleta Lozanova ile aşırı samimi olmasının Sharapova'yı kızdırdığı ve ardından ayrılık kararı geldiği ileri sürüldü.
25

24

23

22