Sporx Extra Arama Logo

Beşiktaş'tan Aboubakar hamlesi
7
ABOUBAKAR KARARI
Beşiktaş yönetimi, performansıyla Süper Lig'de fırtına estiren Vincent Aboubakar'ın sözleşmesindeki opsiyon maddesini değiştirmek için harekete geçti. İşte ayrıntılar...
6
İLK HAMLE GELDİ
Siyah-beyazlılar, takımın en skorer isimlerinden biri olan Vincent Aboubakar'ın sözleşmesi uzatmak için ilk hamlesini yaptı.
5
HEMEN UZATMA KARARI
Aboubakar'ın, sözleşmesinde yer alan 1 yıllık opsiyonun hayata geçmesi için en az 30 maçta oynama şartı vardı. Ancak gösterdiği etkili performans Beşiktaş'ı, Aboubakar'ın sözleşmesini erkenden uzatma kararı almasına neden oldu.
4
MENAJERİ ÇAĞRILDI
Kamerunlu oyuncunun menajeri ile temas kuruldu ve daha uzun süreli bir sözleşme için İstanbul'a davet edildi.
3
SERGEN YALÇIN +3 İSTEDİ
Sergen Yalçın'ın isteğiyle Beşiktaş'ın Aboubakar'a, +1 yıllık değil +3 yıllık sözleşme teklif edeceği ve maaşına da zam yapacağı gelen bilgiler arasında.
2
TEKLİF EDİLECEK RAKAM
Kamerunlu oyuncu Beşiktaş'tan 750 bin euro'su bonuslar olmak üzere 1.5 milyon euro kazanıyor. Siyah-beyazlılar aynı rakam üzerinden yeni sözleşme imzalamak istiyor.
1
SÖZLEŞME SORUSUNA YANIT

"Beşiktaş'ta kalacak mısın?" sorusuna yanıt veren Aboubakar "Oyuncu olarak karşınızdayım. Benim bir menajerim var. Geleceğimle ilgili menajerim, kulüple konuşacaktır." diyerek topu menajeriyle, kulübe attı.