Sporx Extra Arama Logo

Beşiktaş'a Avusturyalı 10 numara transferi
5
BEŞİKTAŞ'A YENİ 10 NUMARA
Ocak ayında başlayacak ara transfer dönemine kısa bir süre kala 10 numara arayışlarını sürdüren Beşiktaş'ta Belçika ekibi Beerschot'ta forma giyen Raphael Holzhauser gündeme geldi.
4
BİTİRİCİ İSTİYOR
Beşiktaş'ta transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürüyor. 10 numara arayışlarını sürdüren teknik direktör Sergen Yalçın, bu oyuncunun yaratıcı ve iş bitirici olmasında diretiyor.
3
RAKAMLAR YÜKSEK GELDİ
Ancak gündeme getirilen Duda (Köln, 10 milyon euro), Max Meyer (Crystal Palace, 5 milyon euro) ve Pereiro (Cagliari, 5 milyon euro) gibi takımları tarafından istenmeyen oyuncular için bile talep edilen rakamlar Beşiktaş yönetiminin gözünü korkuttu.
2
BELÇİKA LİGİ'NDE BULUNDU
Yönetim en fazla 1-2 milyon euro bonservis bedeli ve 1 milyon euro'nun altında maaşla oynayacak bir oyuncu almak için girişimlerini sürdürürken, Sergen Yalçın'ın önüne getirilen son isim Belçika'nın Beerschot takımının Avusturyalı oyuncusu Raphael Holzhauser oldu. Yalçın, 10 gol ve 9 asistle oynayan 27 yaşındaki 1.93'lük dev sol ayaklı oyuncunun bu rakamlara alınabilmesi durumunda transfere onay verebileceğini yönetime iletti.
1
ÖZEL ANLAŞMASI VAR

Avusturyalı oyuncu, Grasshoppers serbest bıraktıktan sonra Beerschot'a bedelsiz gitti. Belçika takımıyla kendilerinin ödediği rakamın iki katını verecek takıma gideceği zaman 1 milyon euro bonservis bedeline izin verilmesi yönünde sözleşme imzaladı. Holzhauser, Beerschot'ta 230 bin euro'ya oynuyor. Beşiktaş 460 bin euro'yu garanti ederse, 1 milyon euro'ya bonservisini de alabilecek.