Sporx Extra Arama Logo

Beşiktaş, Kalinic transferinde Atletico Madrid'i bekliyor
6
SON ADAY KALINIC

Geçen sezonun sonunda Burak Yılmaz’ın Fransa Lig 1 ekiplerinden Lille’e transfer olmasının ardından Siyah-Beyazlılar’da forvet transferi için çalışmalar başlamıştı. Bu doğrultuda; Balotelli, Mandzukic, Ze Luis, Cisse ve Niasse gibi isimleri gündemine almasına rağmen temaslardan istediği sonuçlarla ayrılamayan Kara Kartal, son olarak Nikola Kalinic’in üzerine yoğunlaştı.

5
ATLETICO MADRID'İN ÇEKİLMESİ BEKLENİYOR

32 yaşındaki Hırvat golcünün menaceriyle yapılan yoğun pazarlıkların ardından garanti para artı bonuslarla olmak üzere yıldız ismi 2.5 milyon Euro’ya ikna eden yönetim, oyuncunun kulübü Atletico Madrid’in aradan çekilmesini bekliyor.

4
BOŞA ÇIKMASI BEKLENİYOR

Kalinic’e yıllık 2.5 milyon Euro’yu ancak İspanyol kulübüyle bağlarını koparması halinde vermeyi kabul eden yönetim, geçtiğimiz perşembe günü oyuncudan menajeri aracılığıyla, “Bana 1 hafta süre verin” mesajını almıştı. Teknik direktör Sergen Yalçın’ın da kadrosunda görmek için oldukça istekli olduğu başarılı golcüye istediği süreyi veren Siyah-Beyazlılar, La Liga ekibiyle idmanlara da çıkmayan futbolcunun boşa çıkmasını planlıyor.

3
PAZARLIKLARDA SON AŞAMA

Kara Kartal’a bu konuda güvence veren Kalinic’in, menajeri aracılığıyla Atletico’yla yaptığı pazarlıklarda son aşamada olduğu bildirildi. Deneyimli ismin, talep ettiği süre içerisinde kulübüyle yollarını ayırıp ardından İstanbul’a gelerek Kartal olacağı düşünülüyor.

2
ATLETICO, 1 MİLYON € İSTİYOR
Atletico Madrid cephesi ise Kalinic transferinde 1 milyon euro bonservis bedeli istediklerini iletmişti.
1
YALÇIN'DAN ÖZEL İSTEK

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ın da yönetimden forvet transferinin bir an önce bitirilmesini istediği öğrenildi.