Arama Logo

Beşiktaş'ı Dortmund yüklemesi bitirdi!

Beşiktaş’ta üst üste gelen sakatlıkların en büyük nedeni Şampiyonlar Ligi temposu... Siyah-Beyazlılar, karşılaşma öncesi kondisyon antrenmanlarının dozajını en üst seviyeye çekti. Takım rekor kırıp 115 km koştu ama 10 gün sonra sakatların sayısı 14’e yükseldi.
6
KADRO KURMAKTA ZORLANIYOR

Beşiktaş'ta tam 14 oyuncu çeşitli sakatlıklar ve sorunlar yaşarken, siyah-beyazlılar kadro kurmakta zorlanıyor.

5
TEK SEBEP ZEMİN DEĞİL

Vodafone Park ve Nevzat Demir Tesisleri'nin zemininin sıkıntılı olduğu belirtilse de sakatlıkların tek sebebi bu değil.

4
25 EYLÜL'E 14 SAKATLIKLA UYANDI

15 Eylül'de Borussia Dortmund ile Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçına Vida, Alex, N'Koudou ve milli takımda sakatlık yaşayan Umut Meraş'tan yoksun çıkan Beşiktaş, 25 Eylül'e ise 14 sakatlıkla uyandı.

3
DORTMUND YÜKLEMESİ BİTİRDİ

10 günde bu kadar sakatlık yaşanmasının başlıca sebeplerinden biri Borussia Dortmund maçı öncesi yüksek tempo için takıma yapılan yükleme oldu. Süper Lig'de ilk 4 hafta 107 km koşu mesafesi ortalamasıyla oynayan siyah- beyazlılar, Dortmund'a karşı 115 km koşarken 3 gün sonra Antalya karşısında da 112 km mesafe alarak ortalamasının üzerine çıktı.

2
ZEMİN DE EKLENİNCE…

Özellikle Şampiyonlar Ligi maçı sonrası 9 günde çıktığı 3 karşılaşmada yeterli dinlenme sağlanamadı. Yüklemenin etkisi de zeminin bozukluğu ile birleşince 10 günde 10 futbolcu daha sakatlık yaşadı.

1
EN ÖNEMLİ GERI DÖNÜŞ BATSHUAYİ

Kadro kurmakta zorlanan siyah beyazlılara Michy Batshuayi'nin iyileşmesi teselli oldu. Altay maçında sakatlanan Oğuzhan Özyakup, Salih Uçan ve Kenan Karaman da Ajax maçının kadrosuna alındı. (Sabah)