Sporx Extra Arama Logo

Baba Szalai oğlu için konuştu: "Türkiye'de istikrarlı olacak"
6
ATTILA SZALAI'NİN BABASI KONUŞTU
Fenerbahçe'nin yeni transferi Attila Szalai, Sarı-Lacivertlilerdeki ilk maçında tam puan aldı. Macar stoperin babası oğlu için Macar basınına açıklamalarda bulundu.
5
"ZAYIF OLDUĞU SÖYLENİRDİ"
"Sahada çabuk yorulduğu çünkü yeterli kas kuvvetine sahip olmadığı konuşulurdu. Oğlumla beraber çalışarak koordinasyonunu, hızını ve dayanıklılığını geliştirdik."
4
"GÜNDE 30-40 DAKİKA EKSTRA ÇALIŞIR"
"Topsuz oyunda gelişmesini sağladık. Sürekli idman yaptığı topu hala evdeki odasında duruyor. Çocukluğundan beri normal idmanına ek olarak günde 30-40 dakika civarında ekstra çalıştığı bir programı var. Ben aynı zamanda bir fitness koçu, spor psikoloğu ve diyetisyenim. Ona hep yardımcı olmaya çalışıyorum."
3
"ONUN İÇİN TAŞINDIK"
"13 yaşındayken Avusturya'da Rapid Wien altyapısına gitti. O dönem Ferencvaros da Attila'yı istiyordu ancak ben futbolculuk kariyerimi Avusturya'da bitirdiğim için koşulları biliyordum. Aile olarak onun için idmana her gün gittiği Viyana yakınındaki Macar kenti Sopron'a taşındık."
2
"ATTILA SAVAŞÇI BİR KARAKTER"

"Oğlumun savaşçı bir karakteri var. Rapid Wien'de çok uluslu bir yapı vardı. Hatta takım arkadaşlarından birisi bugün Sassuolo'da oynayan Mert Müldür'dü. Daha çocukken takımda yer almak için farklı uluslardan oyuncuların olduğu bir takımda yer aldı."

1
"TÜRKİYE'DE İSTİKRARLI OLUR"

"Attila'nın Türkiye'de karar verici rol alabileceğini biliyorum. İstikrarlı bir oyuncu olacağına inanıyorum. Sadece sağlıklı olsun yeter. Bugüne kadar yaptıklarıyla zaten doğru yolda ilerliyor."