Arama Logo

Ali Koç'tan tarihi rekor
5
ALİ KOÇ TARİHE GEÇTİ

Fenerbahçe, Ali Koç ve Jorge Jesus ile bu sezon transfere en çok para harcadığı dönemi yaşıyor. (Fanatik)

4
TOPLAM 45 MİLYON EURO

Şampiyonluk hasretine son vermek için sezon başında kolları sıvayan Fenerbahçe, önce Jorge Jesus’u takımın başına getirdi. Ardından transferde bombalar peş peşe patlamaya başladı. Sarı-Lacivertliler’de imza şov, ara transfer döneminde de devam etti. Jayden Oosterwolde ve Samet Akaydın, kadroya katıldı. Fenerbahçe, bu sezon şu ana kadar 15 futbolcu için yaklaşık 45 milyon euro yani 923 milyon TL bonservis bedeli ve kiralama ücreti ödedi! Bu rakam, Ali Koç’u, Sarı-Lacivertliler’de bir sezonda transfere en çok para harcayan başkan olarak tarihe geçirdi.

3
EN PAHALISI 6 MİLYON EURO

Fenerbahçe sadece ara transfer döneminde 14.5 milyon euro harcadı. Kanarya’nın bu sezon bonservisine en fazla ödeme yaptığı oyuncu, 6 milyon euroyla son transferde Jayden Oosterwolde oldu. Bu transfer döneminde Samet Akaydın için 3.7 milyon euro verilirken, Bruma’nın zorunlu satın alması devreye girdi ve PSV’ye 4 milyon 250 bin euro ödendi. Portekizli oyuncu bonservisi alındıktan sonra Braga’ya kiralandı.

2
İLK 50'DEKİ TEK TÜRK TAKIMI FENERBAHÇE

CIES’in verilerine göre Sarı-Lacivertliler, dünyada bu sezon transfere en çok para harcayan ilk 50 kulüp arasında yer aldı. Listeye girebilen başka Türk takımı olmadı.

1
30 MİLYON EUROLUK SATIŞ
Fenerbahçe, bu sezon oyuncu satışından da iyi bir gelir elde etti. Kim Min-jae, 18 milyon euro karşılığında Napoli’ye gitti. Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Hull City, Allahyar için 4.5 milyon euro, Ozan Tufan için ise 3 milyon euro ödedi. Sarı-Lacivertliler toplamda 30 milyon euro gelir elde etti.