Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Diagne, Galatasaray'ın oyuncusu değil"
8
ALİ GÜLTİKEN'İN YORUMLARI
Ali Gültiken, Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 2 golle geçtiği karşılaşmanın ardından konuştu ve dikkat çeken sözler kullandı. İşte Ali Gültiken'in sözleri...
7
"HAK EDEN BEŞİKTAŞ'TI"
Kadro tercihlerine, oyun tercihlerine, oyun içindeki felsefeye baktığımız zaman, hak eden Beşiktaş oldu. Galatasaray oyunu tutmaya çalışan bir strateji ile oynadı. Ataktan ziyade, tempo kontrolü ile maçı taşımayı düşündü. 10 kişi kaldıktan sonra bütün denge değişti. Oyun başlarken Beşiktaş'ın felsefesi, sonuca da yansıdı.
6
"TAKTİK DİSİPLİNDEN KOPMUYOR"

Beşiktaş sıkıştığında oyun içinde farklı pozisyonlardaki oyuncuları içeri sokabiliyor. Bu sefer Josef işin içine girdi, golü yaptı ve gol geldikten sonra oyun da çözüldü. Fizik güzü çok iyi, mental olarak çok iyi seviyede bir Beşiktaş var. Kazanma coşkusunu da çok yaşıyorlar ve bu coşkuya kendini kaptırıp taktik disiplinden kopan bir Beşiktaş görmüyoruz.

5
"TEMPOYU DÜŞÜRDÜLER"
Galatasaray'ın çok atlet, sprinter oyuncusu yok. O yüzden oyunu pas pas pasla oynuyor. İlk yarıda bir bireysel hatada Larin'in pozisyonu var, onun dışında genel olarak kontrollüydü. Galatasaray topa sahip olduğunda oyunu düşük tempoyla götürdü, Beşiktaş'ın temposunu düşürmek istedi. 2. yarıda da Diagne atılana kadar benzer bir oyun gördük. Sonra bir anda Beşiktaş'ta atak zenginliği başladı. Galatasaray da daha çok savunmaya çekildi.
4
"TERİM'İN KIRMIZIYA KADAR PLANI TUTTU"
Eksik kalmasaydı Galatasaray, Emre Kılınç'ı alabilirdi, Babel'i oyuna alabilirdi Fatih hoca ama Belhanda - Donk değişikliği gerekti. Oyunu büyük ihtimalle kayıpsız bitirmek istedi. Fatih hoca aslında kendi planında başarılı oldu. Luyindama ve Etebo, Diagne atılana kadar Galatasaray'ın en iyi iki oyuncusuydu.
3
"BELHANDA OYUNDA KAYBOLDU"
Etebo, topu kullanma açısından öne çıkıyordu, Belhanda oyun içinde kayboldu. 10 kişi kaldıktan sonra, bu sıcağa kar dayanmaz hikayesi vardı. Beşiktaş iki kanadı da çok iyi kullanıyor çünkü. N'Koudou ile oyunu dar alanda çözebilecek bir oyuncu girdi.
2
"AYAKTA KALAMAZSINIZ"

Beşiktaş gibi etkili oyuncuları olan takıma karşı savunma yapıp ayakta kalmanız çok zor. Üst üste pozisyonlar gelmeye başladı, görünüyordu.

1
"DIAGNE İLE YAPAMAZSIN"
Diagne beklenti yaratan bir oyuncu ama Galatasaray'ın oyuncusu değil. Beşiktaş'ta Aboubakar'a bağlayarak oyun kurarsın, Başakşehir'de Crivelli ile Demba Ba ile oyun kurarsın ama Galatasaray'da Diagne ile yapmak mümkün değil.