Sporx Extra Arama Logo

10 maddede Fenerbahçe'nin derbi hazırlığı
11
FENERBAHÇE NASIL HAZIRLANDI?
Galatasaray ile Fenerbahçe Süper Lig'de bugüne kadar 126 maçta karşılaşırken bunların 50'sinde Kanarya, 34'ünde Aslan güldü. Peki bu derbi öncesinde Fenerbahçe cephesinde neler yaşandı? İşte Fenerbahçe'nin derbi hazırlıkları sırasında öne çıkanlar... (Sabah)
10
HAZIR OLMAYANLAR VAR
Fenerbahçe, şu ana kadar 14 transfer gerçekleştirdi ancak birçok yeni ismi henüz hazır hale getiremedi.
9
EN BÜYÜK PROBLEM
Sosa, Mert Hakan ve Samatta gibi kilit isimlerin tam kapasiteye ulaşmaması Erol Bulut'un en büyük problemi.
8
SANTRAFOR SAMATTA
A planında santrforda Samatta arkasında ise Sosa'nın görev yapması bekleniyor. Enner Valencia ise maça yedek başlayacak.
7
KANATLARDA FERDİ-THIAM TERCİHİ
Teknik heyet kanatlarda santrfor özelliği olan Ferdi ve Thiam'ı derbide kullanacak. Teknik direktör Erol Bulut böylece hücum gücünü artırmayı düşünüyor.
6
SAVUNMADA BELİRSİZLİK
Savunmada belirsizlik hakim... Bulut bugüne kadar Zanka'dan vazgeçmedi ama derbide Lemos-Tisserand önde. Ancak yine de Erol Bulut'un risk almadan Zanka ve Lemos ile başlaması bekleniyor.
5
EMRE'DEN TAKIMA TÜYOLAR
Resmen açıklanmasa da sportif direktör olması beklenen Emre Belözoğlu, Samandıra'da hafta boyunca yoğun bir mesai verdi. Takıma yeni katılan isimlere büyük maçlarla ilgili önemli tüyolar verdi. Gökhan-Caner ikilisi en büyük yardımcısıydı.
4
EKSTRA PRİM YOK
Fenerbahçe yönetimi, bu maça dair ekstra prim belirlemedi. Başkan Koç ve yönetim, şampiyonluk hedefiyle yola çıkan takımın Galatasaray derbisinde gerekeni yapacağına inanıyor.
3
YÖNETİM AÇIKLAMA YAPMADI
Yönetim hakem ve rakiple ilgili hafta içerisinde hiçbir açıklama yapmamaya özen gösterdi. Ne Ali Palabıyık'la ilgili bir yorum yapıldı ne de Galatasaray'a yönelik bir açıklama...
2
TRANSFERİ ŞEKİLLENDİRECEK
Derbi Fenerbahçe'de transfere yön verebilir. Alınacak olumsuz bir sonuç yeni bir kanat oyuncusu ve ikinci bir santrforun yolunu açar. Elbette gidecek oyuncularla ilgili durum hızlanır.
1
KADIKÖY'DE DERBİ ORGANİZASYONU
Fenerbahçe taraftarı takımından uzak kalacak. Ancak taraftarlar maç gününe dair Kadıköy'de derbi izleme organizasyonları yapıyor. Heyecan Kadıköy'de yaşanacak.