Sporx Extra Arama Logo

Beşiktaş, Burak Yılmaz'dan FEDA istiyor!

Beşiktaş'ta bu sezon 358 milyon TL'lik takım giderinin 340 milyon TL'ye yakın kısmını oyuncu maaşları kapsıyor. Siyah-beyazlılarda Vida, Burak, Lens, Oğuzhan, Ljajic, Gökhan ve Caner gibi isimler başta olmak üzere herkesten maaşında indirim talep ediliyor.  Oyuncuların indirim yapması halinde giderde azalış olacak ve transfer bütçesi açılabilecek.
6
BURAK YILMAZ

Beşiktaş ile olan sözleşmesi 1 yıl daha uzatılan Burak Yılmaz, siyah-beyazlı kulüpten 2.5 milyon euro alıyor. Yeni sözleşme döneminde ücretinde indirime gidilmesi talep edilecek olan Burak'tan en az 700 bin euroluk bir indirim bekleniyor.

5
GÖKHAN GÖNÜL
Beşiktaş ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan  bir diğer Gökhan Gönül, siyah-beyazlı kulüp ile yeni sözleşme üzerinden anlaşmaya vardı. Beşiktaş'tan 1.7 milyon euro ücret alan Gökhan, yeni sözleşme için 600 bin euro indirime gitti.
4
CANER ERKİN
Beşiktaş ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Caner Erkin ile de bir görüşme gerçekleştirecek olan Beşiktaş Yönetimi, hem sezonun ikinci yarısı hem de yeni sözleşme için "feda" isteyecek. Caner, Beşiktaş'tan 1.7 milyon euro maaş alıyor.
 
3
JEREMAIN LENS
Sözleşmesı 2022'de bitecek olan ve senelik 2.2 milyon Euro net maaşı olan Jeremain Lens bu isimlerin başında geliyor.
 
2
DOMAGOJ VIDA
Siyah-beyazlılardan yıllık 3 milyon Euro kazanan Domagoj Vida ile de görüşmelere başlayan Beşiktaş Yönetimi, Hırvat futbolcudan da maaşında indirime gitmesini talep etti ancak Vida, bu talebe olumlu karşılık vermedi. 
 
1
OĞUZHAN ÖZYAKUP
Beşiktaş'taki performansı büyük tartışma yaratan Oğuzhan'ın da 2 milyon euroluk maaşını düşürmek isteyen Beşiktaş, bu hafta içerisinde Oğuzhan ile de bir görüşme yapacak.