G.SARAY, ICARDİ İÇİN 10 MİLYON ÖDEMELİ Mİ?
Sabah yazarları "G.Saray'da en çok İcardi konuşuluyor. Golcü futbolcunun bonservisi alınmalı mı?" sorusuna yanıt aradı.
"10 MİLYON EURO PAHALI DEĞİL"
LEVENT TÜZEMEN: G.Saray Başkanı Dursun Özbek, İcardi'nin bonservisini almak için çaba sarf ediyor. Arjantinli golcünün pahalı olduğunu düşünmüyorum. Falcao ve Diagne'ye ödenen paralara bakılırsa hele hele Yusuf gibi henüz rüştünü ispat etmemiş bir oyuncuya 6 milyon Euro bonservis veriliyorsa İcardi gibi bir golcüye 10 milyon Euro'luk bonservis ödemek pahalı olmaz.
"SADECE GOL ATAN BİRİ DEĞİL, SANATÇI"
LEVENT TÜZEMEN: İcardi sadece gol atan bir yıldız değil; oyun aklı mükemmel olan, iki ayağını da aynı güzellikte kullanan, kafa vuruşları tartışılmayan ve gerektiğinde arkadaşlarına paslarıyla asist yapabilen bir sanatçı. Yani İcardi buram buram kalite ve gol kokuyor.
"GERÇEKTEN ÇOK USTA"
GÜRCAN BİLGİÇ: Müthiş bir gol atıp maçın kilidini açtı. Gerçekten de çok usta, farklı bir santrfor. Havasını bulduğu, maçı ciddiye aldığında neler yapacağını gösteriyor. Okan Buruk için çok önemli bir silah. Böyle bir oyuncunun bonservisini almak önemli ama maliyetler de çok yüksek. Ancak ben İcardi'den Galatasaray'da devam etmek istediğine yönelik bir açıklama görmedim. Bilemiyorum, futbolcunun kariyer planında Galatasaray bir sıçrama basamağı mı, yoksa son durak mı?
"MUAZZAM BİR OYUNCU"
ALİ GÜLTİKEN: Türkiye ligi için muazzam bir oyuncu. Türkiye'deki kulüplerin bütçeleri bu tür oyuncuları alabilmek için yeterli değil. Ancak kiralık olarak kadroya dahil edilebiliyorlar. Oynadıkları bu kısa dönemler içinde ağızda bıraktıkları tat da bütün camiaları etkileyebilir ve sürekli olmaları temenni ediliyor ama futbolumuzun geldiği noktada bunun gerçekleşmesi de oldukça zor. Bunu şimdi İcardi'de görüyoruz. Daha önce Talisca ve Mario Gomez'de de bu tür tecrübeleri yaşamıştık.