HGS ceza sorgulama ekranı, HGS borç ödeme nasıl yapılır?

Trafikte HGS ihlali yapanlar ceza alıp almadıklarını HGS ceza sorgulama ekranından öğrenebilirler. Bu sayfada HGS ceza sorgulama ve borç ödeme ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

20 Mart 2017 12:50
HGS ceza sorgulama ekranı, HGS borç ödeme nasıl yapılır?
HGS'den gelen cezalar milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kusurlu geçiş yapanlar para cezası ile karşı karşıya kalıyor. Peki ceza alınıp alınmadığı nasıl öğrenilir sorusuna yanıt geldi. HGS ceza sorgulama ve ceza ödeme ile ilgili detaylar...
HGS'DEN KAÇAK GEÇİŞ YAPILMASI DURUMUNDA NE YAPILMALIDIR? | HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş yapılan plaka üzerine 15 gün içinde HGS veya OGS abonesi olunması veya mevcut HGS veya OGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

OGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde OGS veya HGS abonesi olunması veya mevcut OGS veya HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

HGS CEZA SORGULAMA EKRANI, TIKLAYIN...

ARTIK HGS'DE İHLALLİ GEÇİŞLER DE E- DEVLET'TE | e-Devlet Kapısı üzerinden hizmete açılan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama ile HGS İhlalli Geçiş Bilgileri Sorgulama hizmetlerine bir yenisi daha eklendi. e-Devlet Kapısı'nda artık köprü ve otoyollardan hızlı ve kolay geçiş için kullanılan HGS'de ihlalli geçişlerde SMS ile bilgilendirme yapılacak. Hizmetten yararlanmak isteyenler e-Devlet Kapısı şifresi edinmeleri gerekmektedir. e-Devlet Kapısı'nda cep telefonu numaralarının ve e-posta adreslerinin tanımlaması gerekmektedir.

HGS CEZA ÖDEME YÖNTEMİ | Gerçekleştirilen yeni uygulamayla bakiyesi yetersiz olan HGS kullanıcılarına, geçiş ihlali yapmaları durumunda, geçiş tarihinden itibaren başlayan 15 günlük yasal süre dolmadan önce iki defa (1 gün ve 5 gün önce) bilgi ve uyarı amaçlı SMS gönderileceğini ifade eden Bilgin, "Böylece, HGS kullanıcıları yasal süre içinde yeterli bakiyeyi yatırmaları gerektiği konusunda uyarılmış ve kullanıcıların sistem üzerinde cezaya girmeleri önlenmiş olacak" diye konuştu.

E-Devlet'te kullanıcıların bu hizmetten yararlanmaları için telefon numaraları ve e-posta adreslerini e-Devlet Kapısı'nda tanımlamaları gerekiyor.

Kaynak: Sporx.com
Daha fazla göster
yukarı ok