Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Vincenzo Montella'dan Samet Akaydın'a veto
15
VINCENZO MONTELLA'DAN AÇIKLAMALAR

Adana Demirspor'un İtalyan teknik direktörü Vincenzo Montella, takımdaki gelişmelere dair Fanatik Gazetesi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu.

14
"BAŞKANIN VİZYONU ETKİLEDİ"

"Teknik adamlar için her şey her zaman iyi gitmez. Bu aslında hayatta da böyledir. Mutlaka inişler ve çıkışlar olur. Benim için de belki de öyle oldu. Fiorentina, Sevilla ve Milan'dan sonra beklemem gereken bir süreç yaşadım. Adana Demirspor'dan teklif geldiğinde biraz araştırma yaptım ve bana uygun bir yer olacağını düşündüm. Başkanla yaptığımız görüşmeden sonra da buna emin oldum. Çünkü ben tutkulu bir insanım. Futbolda tutkunuz varsa başarılı olursunuz. Bunu başkanda da gördüm. Vizyonu ve hedefleri bana güzel şeyler hissettirdi. Zaten teknik adamlar bunu hisseder. Bir yere giderken başarılı olacağınız içinize doğar."

13
"KARARLARI BEN ALIYORUM"

"Bir hocanın genel bir kültür hazinesine sahip olması gerekiyor. Burası da bana çok şey katıyor. Başkanı herkes tanıyor. Çok güzel bir ilişkimiz var kendisiyle. Tabii ki teknik konularda kararları en nihayetinde ben alıyorum. Ancak Adana Demirspor son derece şanslı böyle bir başkana sahip olduğu için."

12
"TIPKI NAPOLI GİBİ"

"Ben Napoli şehrindenim... Adana'ya benzeyen bir yer belki de. Burada da aynı Napoli'deki gibi bir hava var. Takımına bağlı ve ateşli taraftarlar. Bu yüzden uyum sağlamak zor olmadı aslında. Gelişebilecek bir kulüp var. Aynı zamanda gelişebileceğim bir ortam olması bana keyif veriyor."

11
"TÜRKİYE-İTALYA FİNALİ"

"Play-Offlar'da İtalya ve Türkiye'nin final oynamasını bekliyordum. Ancak turnuvada ikisinin de olmamasına gerçekten çok üzüldüm. Türkiye çok potansiyelli bir takım, ilerleyen turnuvalarda mutlaka daha büyük işler yapacaklardır."

10
"EN BÜYÜK SORUN TEMPO"

"Maçın temposu sürekli kesiliyor. Tempo sürekli düşüyor. Zamanı sonradan eklemek aynı şey değil. Temponuz düştükten sonra aynı şekilde organize olamıyorsunuz. Bu nedenle Türk futbolunda oyunun bu kadar fazla durmasının önüne geçmek için çözümler aranmalı."

9
"EGOSUZ BİR İNSANIM"

"Benim hakkımda futbolcuyken de hep olumlu şeyler konuşulurdu. Bunu egosuz olarak söylüyorum. Futbolda hiçbir şey kalıcı değildir. Bu yüzden geleceğe odaklanmak enerjinizi almaktan başka bir şey getirmez. Benim için önemli olan tek şey bir dahaki maçtır"

8
"FORVETSİZ OYNAMIYORUM"

"Forvetsiz oynadığıma dair yorumlara katılmıyorum. Bu tamamen taktiksel bir tercih. Direkt 9 numara özelliğinde bir oyuncu ile oynamıyorsak aslında kanatlarımızı forvet olarak kullanıyoruz demektir. Futbolcuların özellikleri buna yatkın ise bu şekilde değerlendiriyoruz. Bitiricilik özelliği yüksek oyuncuları tercih ediyoruz."

7
"DZYUBA OLMADI"

"Dyzuba geldiğinde takım fiziksel olarak çok öndeydi. Bunu yakalamak için birkaç şans buldu ama devamını getiremedi. Başkanımız da bu süreci çok iyi yönetti. Faydalı olamayacağını anladığı gibi doğru bir şekilde yolları ayırdı."

6
"BALOTELLI'Yİ İYİ YÖNETTİK"

"Balotelli'yi çok iyi yönettik. Kulüp yönetimi onu çok iyi değerlendirdi. Tabii kendisi de başarılı olmak istedi. Fedakârlıklar yaptı ve ortaya bir başarı çıktı."

5
"YUNUS AKGÜN FAZLASINI YAPABİLİR"

"Yunus Akgün'ün yapabildiklerini de biliyorum yapabileceklerini de... Potansiyelinin daha fazlasını yapabilir. Bu özellikler onda var. Galatasaray bunun farkında ve eminim bu nasıl çıkaracaklarını biliyorlardır."

4
"PIRLO HARİKA BİR İNSAN"

"Pirlo için en iyisini diliyorum. Çünkü bunu fazlasıyla hak eden bir insan. Çok özel ve mütevazı bir karakter. Harika bir futbolculuk kariyerinin ardından teknik direktörlüğe de aslında çok iyi bir yerde başladı, kötü de bir başlangıç değildi. Şimdi Türkiye'de farklı bir yarışın içerisinde. Ben çok büyük başarılar yaşayabileceğine inanıyorum."

3
"TERİM İZ BIRAKTI"

"Fatih Terim çok önemli bir isim. Floransa'da inanılmaz hatıralar bırakan bir kişiden bahsediyoruz. Sadece bu değil. Birkaç defa konuştuk, gerçekten ayakları yere basan çok kaliteli biri. Milan'da da kısa süre çalıştı ama kalitesini gösterdiğini düşünüyorum."

2
"SAMET'İ SATARSAK BAKKALA DÖNERİZ"

"Tayyip Talha'yı satmak zorunda kaldık, ancak Samet Akaydın'ın gitmesini istemiyoruz, çünkü bakkala dönmek istemiyoruz. Sürekli al-ver yaparak başarılı olamayız. İlk 11'inizden çok oyuncunun ayrılması her takımın kaldırabileceği bir şey değil"

1
"OYUNCULARIN GELİŞİMİ GURUR VERİCİ"
"Oyuncularımın performansı benim için çok büyük gurur. Yunus Akgün kiralıktı, Milli Takım ’a gitti. Tayyip Talha'yı satmak zorunda kaldık, ancak Samet Akaydın'ın gitmesini istemiyoruz, çünkü bakkala dönmek istemiyoruz. Sürekli al-ver yaparak başarılı olamayız. Böyle söylememin sebebi şu. Tayyip kendisini geliştirdi, genç bir oyuncu ve kulübe de önemli bir girdi sağlayarak gitti. Buna normal bakabilirsiniz. Rakitsky'yi aldık ama maalesef bazı kişisel sorunlardan dolayı gitmesi gerekti. Şimdi Samet'in de gitme durumu konuşulduğu için söylüyorum. Bir takım için direkt ilk 11 oynayan 3 oyuncunun ayrılması pek kaldırılabilir bir durum değil."