Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin: "Beşiktaş fark yarattı!"
7
TÜMER METİN YORUMLADI
Spor yorumcusu Tümer Metin, Süper Lig'in 10. haftasında oynanan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini TRT Spor'da değerlendirdi.
6
"KADIKÖY'DE TARİHİ GECE"
Kadıköy'de tarihi gece. 15 yıl sonra, Kadıköy'de yine aynı skor. 11'e 10 bitti maç, o zaman 11'e 9'du. Beşiktaş hak ederek kazandı.
5
"SERGEN HOCA ÇOK İYİ HAZIRLANMIŞ"
Sergen hoca maça çok iyi hazırlanmış, mücadele ettiler. Fenerbahçe'nin üstün olduğu istatistikler olabilir, topla oynama, pos sayısı gibi. Bu akşamı kazandıran istatistikler bunlar değil. Bu akşamı kazandıran istatistik, ikili mücadele kazanma yüzdesidir.
4
"GUSTAVO SİNİRLENDİ"
Beşiktaş bir planla başladı. Perotti, Fenerbahçe'de pozisyon buldu ve Rıdvan sonrasında dan diye bir topa vurdu, Aboubakar orta sahada aldı ve Lemos ile Tisserand 20 metre uzaktı. Mensah'a pas attı, Gustavo niye uzaksınız diye sinirlendi. Maçın sonuna doğru sarı kart gördüğü pozisyonda bir daha Lemos'a sinirlendi.
3
"MORAL OLARAK YÜKSELDİLER"
Larin ile, Aboubakar ile, Mensah ile kaleye gittiler. Gittikleri 2 pozisyonda gol bulunca moral olarak çok üst düzey seviyeye geldiler. Bir takımda 3-4 kişi kötü oynadığında diğerleri kapatabilir ama 5-6 kişi kötü oynarsa olmaz.
2
"FARK YARATAN BİR BEŞİKTAŞ"
Sergen hoca maç öncesi de mücadele edeceğiz dedi, hep yaptılar. Teknik, taktik, yürek ve mücadele olarak çok fark yaratan bir Beşiktaş vardı.
1
"BU SEVİYE İÇİN ÇOK AŞAĞIDA KALDI"
5 gollü galip gelmişken, 5 gollü galibiyetle dönüyorken, takımın içinde bir soru işareti bırakmanın anlamı yoktu. Bugünkü oyun, bu seviye için çok aşağıda kaldı.