Arama Logo

TFF'de yeni teknik adam seçenekleri
7
TFF'NİN SEÇENEKLERİ
Şenol Güneş ile yolların ayrılması sonrasında yeni teknik direktör arayışları şimdiden başladı. Hürriyet Gazetesi'nden İsmail Er'in haberine göre; Türkiye Futbol Federasyonu'nun önünde birkaç seçenek var.
6
İLK SEÇENEK KARARI

1. SEÇENEK: Şenol Güneş ile ipleri tamamen kopararak Dünya Kupası elemelerindeki şansımızı yeni bir teknik direktör ile sonuna kadar zorlamak. Bunun için de 2 seçenek gündeme geliyor

5
DENİZLİ-TERİM GİBİ DENEYİMLİ BİRİ...

SEÇENEK A: Mustafa Denizli, Aykut Kocaman, Fatih Terim vs gibi teknik direktörleri kalan 4 maç için görev çağırmak. Seçilen teknik direktör hem kulüp takımlarında görevlerine devam edecek hem de 4 maç için Milli Takım'da teknik direktörlük yapacak.

4
AYKUT KOCAMAN MI, OKAN BURUK MU?

SEÇENEK B: Yerli ve genç bir teknik direktör ile yeni bir anlaşma yapmak. Bunun için de Aykut Kocaman ismi ön plana çıkıyor. Kocaman'ın büyük takım tecrübesi ve genç kuşak antrenörü olması onu bir adım öne çıkarıyor. Konuşulan bir diğer isim de Okan Buruk. Şu an hiçbir takım çalıştırmayan ve Başakşehir ile şampiyonluk yaşayan Okan Buruk da adaylar arasında yer alıyor.

3
YABANCI OLURSA JOACHIM LÖW

2. SEÇENEK: Yabancı bir teknik direktör ile yola devam etmek. Alman Milli Takımı'nın başında Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan, bir dönem Fenerbahçe'nin de teknik direktörlüğünü yapan Joachim Löw ilk sırada yer alıyor. Futbol Federasyonu bu seçeneklerden biri ile yola devam edecek.

2
RIZA ÇALIMBAY
Rıza Çalımbay: "A Milli Futbol takım teknik direktörlüğü ile ilgili adımın geçmesi kendi adıma gurur verici. Geçmiş dönemde Mustafa Denizli hocamla 4 yıl A Milli takımda çalıştım. Eğer bana teklif gelirse seve seve kabul ederim."
1
SAMET AYBABA: "HAZIRIM!"
Samet Aybaba: "A Milli Takım teknik direktörlüğü görevini tabii ki kabul ederim. Bu görev benim için büyük bir onurdur. Henüz federasyondan bir teklif yok. Eğer göreve başlarsam, en iyisini de yaparım. Bundan hiç şüphem yok."