Sporx Extra Arama Logo

Süper Lig'de nefessiz maraton başlıyor!
7
SÜPER LİG'DE 'NEFESSİZ' MARATON BAŞLIYOR

Süper Lig'de aralık ayıyla birlikte fikstürler sıkışmaya başlayacak. TFF'nin duyurduğu 12-15. haftalar programı ve Türkiye Kupası 5. tur programıyla birlikte şampiyonluk için yarışan büyük kulüplerin fikstürleri de netleşti.

6
BEŞİKTAŞ - 25 GÜN, 6 MAÇ

Beşiktaş'ın mesaisi 4 Aralık Kasımpaşa günü başlayacak. Alanyaspor ile kritik bir maça da çıkacak olan Beşiktaş, 28 Aralık günü Sivasspor maçıyla mesaisine nokta koyacak. Beşiktaş, 4.1 günde 1 maça çıkacak.

5
TRABZONSPOR - 20 GÜN, 6 MAÇ

Trabzonspor, en zorlu fikstüre sahip kulüplerden biri olarak dikkat çekiyor. 7 Aralık'ta Sivasspor ile başlayacak tempoda Trabzonspor, 5 lig ve 1 kupa maçı oynayacak. Zorlu fikstürdeki son maç ise 26 Aralık'taki Galatasaray maçı olacak. Trabzonspor, her 3.3 günde 1 maça çıkacak.

4
FENERBAHÇE - 18 GÜN, 5 MAÇ

Fenerbahçe, aralık ayındaki maratona 6 Aralık'ta Denizlispor maçıyla başlayacak ve 23 Aralık'taki Başakşehir maçıyla nokta koyacak. 26-27 Aralık hafta sonundaki lig maçlarında ise 'BAY' geçtiği için bir nebze olsun nefes alabilecek. Fenerbahçe, her 3.6 günde 1 maça çıkacak.

3
BAŞAKŞEHİR - 26 GÜN, 7 MAÇ

Başakşehir, 1 'BAY' hafta ile zaten zorlu olan fikstürünü daha da zorlaştırmadı. 2 Aralık'ta Leipzig maçıyla başlayan maraton, 27 Aralık'ta Kasımpaşa ile sona erecek. Bu süreçte zorluk derecesi yüksek Leipzig maçını oynayan Başakşehir'in önünde Paris, Gaziantep ve Fenerbahçe gibi kritik maçlar da bulunuyor. Başakşehir, her 3.7 günde 1 maça çıkacak.

 

2
GALATASARAY - 22 GÜN, 5 MAÇ

Galatasaray'ın mesaisi, 5 Aralık günü Hatayspor maçıyla başlayacak. Sarı kırmızılılar, 12-13 Aralık hafta sonunu 'BAY' geçeceği için 10 gün ara verdikten sonra, 12 günde 4 maça çıkacak. Galatasaray, genel itibariyle 4.4 günde 1 maça çıkacak. Ancak, 15 Aralık'tan 26 Aralık'a kadar olan süreçte 3 günde 1 maça çıkacak.

1
SİVASSPOR - 26 GÜN, 8 MAÇ

Sivasspor, Süper Lig kulüpleri arasında aralık ayında en zor fikstüre sahip kulüp oldu. Yiğidolar, 25 günde tam 8 maça çıkacak. Villarreal maçıyla başlayan zorlu maratonda Sivasspor, 28 Aralık'ta Beşiktaş maçıyla son noktayı koyacak. Sivasspor, 3.1 günde 1 maça çıkacak.