Sporx Extra Arama Logo

Şansal Büyüka: "Aslan, kendi hikayesini yazacak"
7
BÜYÜKA: "ŞİMDİ KENDİ HİKAYESİNİ YAZACAK"

Milliyet gazetesi yazarı Şansal Büyüka, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi. Büyüka'nın yazısının tamamını okumak için 2 Aralık 2020 tarihli Milliyet gazetesini satın alabilirsiniz.

6
"BU SÖZLER GALATASARAY'A"

Bir Afrika atasözüdür; Aslan kendi hikayesini yazarsa, avcılara yazacak ve anlatacak hikaye kalmaz. Bu sözlerim Galatasaray için...

5
"YAPACAK, YAZACAK, ANLATACAK BİR ŞEY KALMAZ"

Eğer Aslan oynadığı maçlarda kendi hikayesini yazarsa, karşısında kim olursa olsun, rakibe yapacak, yazacak ve anlatacak fazla bir şey kalmaz. Nitekim Rize’de öyle oldu.

4
"YEMİŞ, YUTMUŞ, HAZMETMİŞ BİR HOCA VAR"

Aslan kendi oyununu oynayınca, Rizespor’a teslim olmaktan başka çare kalmadı. Üstelik, hep söylüyorum, Galatasaray’da her şeye rağmen kaliteli, geniş bir kadro var. Bu kadronun başında şampiyonluk yarışlarını, şampiyonlukları yemiş, yutmuş, çoktan hazmetmiş bir hoca var.

3
"SORAN BİLE OLMUYOR"

Örneğin; Kalede Muslera yok ama Fatih idare ediyor. Çünkü son maçlarda kalesine doğru dürüst top bile gelmiyor. İki bekin Omar ile Sarachhi yok ama, sağda Linnes, solda Emre Taşdemir ikisini de aratmıyor. Luyindama oynamıyor, yerine Donk forma giyiyor, Luyindama’yı soran bile olmuyor.

2
"KİM ARAR, KİM SORAR"

Orta sahada Belhanda yoktu, eksikliği hissedildi mi? Emre Akbaba, Belhanda’yı arattı mı? İlk defa on birde şans bulan Oğulcan’ın kimden eksiği var? Diagne her maçta böyle ikişer-üçer atarsa, Falcao’yu kim arar, kim sorar?

1
"ŞU ANA KADAR DİNLEYENDİ, ŞİMDİ YAZACAK"

Bu kadar eleştirdiğimiz Galatasaray, şampiyonluğun peşin favorisi gösterilen Fenerbahçe ile aynı puanda ve liderin iki adım gerisinde... Üstelik bu Aslan, şimdiye kadar avcıların hikayelerini dinleyen Aslan... Bir de kendi hikayesini yazacak Aslan’ı düşünün.