Sporx Extra Arama Logo

Şampiyonluk bir film olsaydı...
6

ŞAMPİYONLUK BİR FİLM OLSAYDI?

Hayatı filmler anlatır, filmler de hayat anlatılır... Galatasaray'ın şampiyonluğunun ardından 5 filmde sezon başından bu yana yaşadıklarını gördük. Bunu da sizinle paylaşmak istedik. İşte Galatasaray'ın şampiyonluğu ile benzerlik kurulabilecek 5 büyük film...

5

AVENGERS: ENDGAME

Süper kahramanların bir araya gelerek, dünyaya kötülük yaymaya çalışan kötü adamı yenmeye çalıştığı film, Galatasaray açısından da bu sezonun aynası gibi. Sezon başından bu yana MHK ve TFF ile çekişen Galatasaray, sezonun sonunda savaşarak istediğine kavuşuyor. Galatasaray'da başarının vazgeçilmez ikilisi olan Albayrak ve Terim de, kulübün süper kahramanları olarak öne çıkıyor.
4

THE SHAWSHANK REDEMPTION

Esaretin bedeli, ömür boyu hapis cezasına rağmen hapishanede hayata bağlı ve iyimser yaklaşımı ile herkesi etkileyen Andy'nin hayatını konu alır. Galatasaray'da da sezonun ilk yarısında TFF ile ciddi bir mücadeleye giren Fatih Terim, aldığı 10 maçlık cezanın ardından sezonun 2. yarısında Andy gibi 'kendi kaçışı'nı kurgular ve üst üste doğru hamlelerin ardından mutlu sona ulaşır.

3

UMUDUNU KAYBETME

Ana karakter Chris Gardner oğluyla beraber her türlü zorluğu yaşamasına karşın mücadelesinden vazgeçmez. Sokakta yatarlar, yiyecek yemek bile bulamazlar ama asla ellerini birbirinden ayırmazlar. Filmde geçen "Bir hayalin varsa onu korumalısın. Bir şeyi istiyorsan, git ve al." sözlerini okuyunca Galatasaray ve Fatih Terim birlikteliği daha da anlam kazanmıyor mu?
2

CAPTAIN AMERICA: CIVIL WAR

Galatasaray'da tam şampiyonluk yolunda bir anda camianın yapılan ibra oylamasının ardından ikiye bölünmesi, Captain America: Civil War'daki iç savaş senaryosuyla da benzerlik taşımakta. Filmde süper kahramanların oluşturduğu iki grup iki farklı cepheyi savunmuş ve o güne kadar omuz omuza mücadele eden ekip bir anda fikir ayrılığına düşmüş olarak karşımıza çıkmıştı.

1

HABABAM SINIFI UYANIYOR

Galatasaraylı oyuncular Hababam öğrencilerinin Çalışkan Ahmet'le alay ettiği gibi sezon başında adeta ligle alay ederler ama daha sonra Ahmet'in okulu inşa ettikleri gibi de şampiyonluk ipini göğüslerler.