Sporx Extra Arama Logo

Osman Şenher'den şampiyonluk sözleri; "Cellatlar yine sahnede"
9
ŞAMPİYONLUK YARIŞI DEĞERLENDİRMESİ

Milliyet Gazetesi yazarlarından Osman Şenher, şampiyonluk maçları öncesinde bir yazı kaleme aldı. İşte o sözler...

8
BÖYLE BİR YARIŞ İLK KEZ OLDU

"Böyle bir zirve yarışı uzun zaman sonra ilk defa yaşıyoruz. Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe son hafta maçlarına çıkacak. Üçünün de şampiyonluk şansı var, ama ligi üçüncü de bitirebilirler!"

7
CELLATLAR YİNE SAHNEDE

"Benim tek üzüldüğüm, bu güzel yarışın tadını çıkaramıyor olmamızdır. Cellatlar yine sahnede! Efendim, Malatya dört gol yiyemezmiş. Göztepe, Beşiktaş’ı yenemezmiş. Öyle yorumlar yapıyorlar ki sanki Galatasaray’ın Malatya’yı, Beşiktaş’ın Göztepe’yi yeneceği garanti... Ve utanıp sıkılmıyorlar da böyle yorumlar yaparken..."

6
SEBEBİ PUAN KAYIPLARI

"Galatasaray bu yarışın içine girdi, bunun ilk sebebi ne? Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin beklenmeyen puan kayıpları... Onlar puanlar yitirmese sarı-kırmızılılar yarışta iddialı konuma gelebilecek miydi? Ama ne oldu, son 5 hafta Fatih Terim takımına odaklandı, 5 maçta 15 puan kazandı, Beşiktaş ve Fenerbahçe de puanlar kaybedince zirveye ortak oldu. Ama şu noktada kimin şampiyon olabileceği hakkında yorum yapamıyoruz."

5
HAK EDEN ŞAMPİYON OLSUN

"Yarın son maçlar oynanacak ve şampiyon belli olacak. İnanın takım ayırt etmeden söylüyorum; hak eden şampiyon olsun. Hakemler tarafsız maç yönetsinler ve adaletin yanında yer alsınlar. Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu, gayet iyi biliyorum ki şampiyon takımın tartışılmasını istemiyorlar. Bunun için son haftalarda çok fazla çaba sarf ediyorlar."

4
DAHA DOĞAL NE OLABİLİR?

"Ama bakıyorum bilhassa televizyon programlarında, camiaları, kulüpleri birbirlerine düşürmek için özel bir gayret gösteriyorlar. Ve futbolumuzu kirletiyorlar. Fenerbahçe, Kayserispor’u yenmek için oynayacak. Galatasaray, Malatya karşısında farklı galibiyet arayacak... Beşiktaş ise üç gol avantajını da düşünerek Göztepe karşısında gollü galip gelmek isteyecek. Bundan daha doğal ne olabilir?"

3
FUTBOLUMUZU RAHAT BIRAKMIYORLAR

"Bu olasılıklardan biri ya da birkaçı tabii ki olabilir. Ama maalesef futbolumuzu rahat bırakmıyorlar. Herkes yorum yapıyordu, ‘Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Fenerbahçe kongre üyesi ve sarı-lacivertlilere maçı verecek’ diyorlardı! Karagümrük de Beşiktaş’a kaybedecekti! Bunlardan da geçtim, Galatasaray hani 7-8 gol atacaktı Denizli’ye! Neredeyse maç bir ara beraberliğe gelecekti."

2
ASLANLAR GİBİ OYNADILAR

"Bunlara rağmen maalesef bu arkadaşlarımızı durduramıyoruz. Her türlü hakareti, kötü sözü söylemeye devam ediyorlar. Galatasaray, Karagümrük ve Sivas’a 7 puan kaybetti. Bugün ligin final haftasına bu kadar heyecanlı giriyorsak bunda Mecnun Otyakmaz’ın, Rıza Çalımbay’ın, Süleyman Hurma’nın takımlarının çok büyük rolü var. Ben kendilerini kutluyorum, çıkıp aslanlar gibi futbol oynadılar."

1
SAYGI DUYULSUN

"Sonuç... Cumartesi saat 22.30’a kadar herkesi sükunete davet ediyorum. Hangi takım şampiyon olursa, o kulübe saygı duyulması çağrısını yapıyorum."