Sporx Extra Arama Logo

Önder Özen: "Tek merkezde oynamak sakıncalı"

Futbol yorumcusu Önder Özen, beIN Manşet programında futbolun gündemini değerlendirdi. İşte o yorumlar...
14
ÖNDER ÖZEN'DEN YORUMLAR
Futbol yorumcusu Önder Özen, beIN Manşet programında futbolun gündemini değerlendirdi. İşte o yorumlar...
13
NASIL BİTECEĞİNİ DÜŞÜNMEK GEREKLİ

Tek bir merkezde oynanması, çimleri ve mevsimi düşününce biraz sakıncalı değil mi?

Önder Özen: "Tabii ki sakıncalı. İlk düşünülmesi gereken, nasıl bitireceğiz? Bütün sorulara cevap ondan sonra çok daha kolay. Odaklanmamız gereken şey, bu."

12
BUNU DİNLEMEK DOĞRU OLMAZ
'21 takımla lig biter mi?' manşeti hakkında Önder Özen: "Eğer ilk 7 sıradaki takım 'küme düşme kalksın.' deseydi, bunu dinlemeye hazır olmalıydık. Son 7 sıradaki takım diyorsa, bunu dinlemek doğru olmaz. Benim bakış açım bu."
11
YERLİYİ TEŞVİK EDECEKTİR DENDİ
"Son oynadığımız düzenleme ne zaman yürürlüğe girdi? 2014 Ocak'ta yanlış hatırlamıyorsam. Bu kadar sürede bunun sonuçlarını aldık mı almadık mı? Fatih hocanın tarif ettiği, 'Bu bir yerli kuralıdır, Türk futbolu yeni oyuncular kazanacaktır, yerli oyuncuyu teşvik edecektir.' dendi."
10
KARARI ŞİMDİ VERELİM
"Önce buna bir bakalım, oldu mu, olmadı mı? görelim. Sonra, iyi mi oldu, kötü mü oldu'yu ortaya koyalım. Değiştireceksek de, bunu bugün anons edelim, 'Değiştirmeye karar verdik, 4 yıl sonra değiştiriyoruz.' diyelim. Bugün, hemen, 'Yabancılar gitsin, yerliler gitsin.' olmaz. Daha önce yapıldı, iyi olmadı, hiç iyi olmadı hem de."
9
PLAN YAPANLARA HAKSIZLIK
"Yabancı sayısı 14'e geldiğinde şiddetle itiraz ettim. Sanırım neden itiraz ettiğimi tam anlatamadım. Daha 2 yıl önce anons ettiniz, 'Kademeli olarak düşürüyoruz.' diye. Bazı kulüpler, ona göre plan yaptı, çöpe mi gitsin? Plansızların plansızlığının çöpe atılmasında bir mahsur yok ama plan yapmış insanların planını atmak, o olmaz."
8
KURAL DEĞİŞİMİNE İTİRAZ ETTİM
"Futbol Federasyonu ciddi bir kurumdur, beyan ettiniz, buna devam edin. Böyle her gün kural değiştiremezsiniz. O sebeple itiraz etmiştim. İnsanlar doğal olarak benim yabancıya karşı olduğumu düşünmüş olabilirler. Şimdi de fikir değiştirdiğimi değiştirmiş olabilirler. Değiştirmedim, aynı yerdeyim."
7
KALABALIK AMA NİTELİKLİ Mİ?
'İrfan Can tamam' manşeti hakkında Önder Özen: "İrfan Can, ligimizde her takımın öncelikle, ısrarla isteyeceği bir orta saha oyuncusu. Taliplerinin olması doğal. Fenerbahçe'nin de o bölgede ihtiyaçları var. Çok kalabalık orası evet ama nitelikli mi?"
6
SONUÇ ALAMAYANLARDAN KURTULMASI LAZIM
"Ozan Tufan ve İrfan Can Kahveci, her ikisinin de dripling, şut özellikleri var. Her ikisi de maç kazandırabilecek tipte oyuncular. Artık Fenerbahçe'nin; yapamayan, gidemeyen sonuç alamayan orta sahacılardan kurtulup, daha nitelikli orta sahacılarla oynaması lazım. Hem Kadıköy'de bir şenlik olur, tribün sever böyle oyun tipini, hem de bir tarafıyla sonuç..."
5
KALMAYI İSTEYECEKTİR
'Komşu'da Onyekuru sesleri' manşeti hakkında Önder Özen: "Onyekuru, Galatasaray için çok özel bir parça. Fark yarattı. Sanırım kendisi de en çok burada fark yarattığının farkında. Burada olmayı tercih edecektir."
4
VARLIĞI ORTA SAHAYI RAHATLATTI
"Onyekuru'nun varlığı, orta saha oyuncularını biraz daha değerli hale getirdi. Hep ayağına isteyen ve tıkanan bir oyun yerine, önüne, koşu alanına topu isteyebilen bir oyuncunun varlığı, orta sahacıları biraz rahatlattı."
3
GALATASARAY KENDİNİ YORDU
'Balotelli bombası' manşeti hakkında Önder Özen: "Bizim için eğlenceli olur izlemesi ama Galatasaray, epeyden beri ufak-tefek sorunları olan oyuncularla epey yordu kendisini. Diagne de yorucu bir şahıstı. Balotelli de yorucu."
2
YAKLAŞIMI AKILLICA
'Gökhan Töre, ''Maç başına'' razı' manşeti hakkında Önder Özen: "Sergen hocanın yaklaşımı çok akıllıca. Ben de kendisiyle aynı fikirdeyim. Sözleşmesiyle ilgili söylüyor, her an gönderilebileceğini bilecek, ona verilmiş bir şans olduğunu hissedecek."
1
YENİ KİMLİK KAZANDIRDIĞINI BİLİYORUZ
'Ligi biten dönüyor' manşeti hakkında Önder Özen: "Buradan da bir şey çıkabilir. Dönecek olan oyunculardan da önümüzdeki sezon Sergen Yalçın'ın yararlanma şansı var. Bazı oyunculara yeni bir kimlik verdiğini biliyoruz."