Sporx Extra Arama Logo

Juliano Belletti'den El Clasico yorumu!
5

BELLETTI'DEN EL CLASICO YORUMU

Barcelona'nın unutulmaz sağ beklerinden Juliano Belletti, bu hafta sonu oynanacak olan El Clasico hakkında konuştu.
4

"İLK EL CLASICO'MU NET HATIRLARIM"

El Clasico haftası ve maç günü, gerçekten inanılmaz. İlk ElClasico’mu net hatırlıyorum, Camp Nou’da Real Madrid’in “galacticos”larına karşıydık. İnanılmaz bir takımları vardı ama biz 3-0 kazanmıştık.
3

"UNUTULMAZ BİR GECEYDİ"

Unutulmaz bir geceydi. Her anı özeldi. Sahnedeki kalite, dünya futbolunun en iyi iki takımı, ve hepimiz böyle bir maçın kazanılmasının ne demek olduğunu biliyoruz. Eminim ki çok güzel bir maç izlenecek ve taraftarlar büyük keyif alacaklardır.
2

"FARKLI OLAN ATMOSFERDİ"

Kariyerimde öğrendiğim bir şey varsa, her maça teker teker odaklanmaktır. Her hafta, her idman... Dünya Kupasına hazırlanıyormuşum gibi algılardım. Benim kariyerimde en önemli nokta buydu. Kusursuz değildik, bazen kaybederdik. Real Madrid öncesindeki hazırlık herhangi başka maç hazırlığıyla eş değerdi. Farklı olan atmosferdi, maçın çevresindeki o his. Zihinsel olarak çok daha odaklı olmalıydık. Böyle bir maçı kazanmak bütün sezonu değiştirebilirdi.
1

"REAL'E KARŞI OYNAMAYI SEVERDİM"

Real Madrid’e karşı özellikle oynamayı Roberto Carlos döneminde çok sevmiştim. İyi arkadaşız, kardeş gibi. Futbol günlerimden kalan en iyi dostlarımdan. Ama onu karşımda bulmak farklıydı. Hep onu tutmaya çalışırdım, faul yapardım, belki bir çalım denerdim. Futbolun güzelliği de burada. Bence Roberto tarihin en iyi beki. Eskiden yaptıkları inanılmazdı. Bir maçta ona karşı oynamak ayrıcalıklı bir duygu.