Sporx Extra Arama Logo

Islam Slimani: "Tek hatam Türkiye'ye gitmek"

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Islam Slimani, Fransa'da bir röportaj verdi ve Türkiye'de geçirdiği günlere de değindi.
8
SLIMANI'DEN AÇIKLAMALAR

2018-19 sezonunda Fenerbahçe forması giyen ve büyük hayal kırıklığı yaratan isimlerin başında yer alan Islam Slimani, Fransa'da bir röportaj verdi ve Türkiye'de geçirdiği günlere de değindi. Slimani, Fenerbahçe'ye transferi için "Tek hatamdı" dedi. İşte Slimani'nin sözleri...

7
"BANA GÜVENEN BİR TEKNİK ADAM VARDI"

6 aylığına Newcastle United'a gittim, 4 ayı sakatlıkla geçti. İnsanlar bunun bir başarısızlık olduğunu söylüyor. Hayır, oynamadım çünkü sakattım. Sonra Fenerbahçe'ye gittim, iyi bir hamleydi. Bana güvenen bir teknik adam vardı, beni oynattı.

6
"TEK HATAM TÜRKİYE'YE GİTMEKTİ"

Fenerbahçe'de bir sabah, benim kiralık bir oyuncu olduğumu ve gelecek yıl takımda olmayacağım için idmanlara çıkamayacağımı söylediler. Ocak ayında teklifler vardı ancak ayrılmama izin vermediler. Bana ve Benzia'ya bu yapıldı. Benim için tek hata, Türkiye'ye gitmekti.

5
"AKLIMDA SADECE BİR 'İNTİKAM' VARDI"

2018 yazında Monaco'ya gittim ve Türkiye'deki tecrübemden sonra aklımda sadece bir "intikam" vardı. Benim için teknik açıdan, bir önceki acılarımdan kurtulma açısından başarılı bir deneyimdi.

4
"FEDAKARLIK YAPMAYA HAZIRIM"

Olympique Lyon harika bir takım ve taraftarları da başarıya endekslenmiş durumda. Önümüzde zorlu bir görev var. Benim kazanma anlayışım var, bunun için fedakarlık yapmaya hazırım.

3
"1 HAFTA UYUYAMADIM"

Cezayir Milli Takımı'ndan ilk kez davet aldığımda inanılmaz bir mutluluk yaşadım. Neredeyse 1 hafta boyunca uyuyamadım. Vahid Halilovic bana çok destek oldu, benim uluslararası tecrübe edinmemi sağladı.

2
"NANTES'E TRANSFER OLACAKTIM ANCAK..."

2013'te Nantes'e transfer olacaktım ancak yöneticilerin saygısızlığı nedeniyle gitmedim. Benimle temasa geçtiklerine tecrübe edineceğim ile ilgili sözler verdiler ancak pazarlıklar başladığında masaya başka şeyler gelmeye başladı. Ben de transferden vazgeçmek zorunda kaldım.

1
"AVRUPA DA YETENEKLERİMİN FARKINA VARDI"

2013 yazında Sporting'e transfer oldum. Profesyonel futbolun sanatsal yönlerini bana öğrettiler, Avrupa da benim yeteneklerimin farkına vardı.