Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe "şampiyonluk" kadrosu için plan yaptı!
11

FENERBAHÇE'DEN TRANSFER TAKTİĞİ

Fenerbahçe’nin transferdeki yol haritası belli oldu! 17 futbolcu ile yollar ayrılıp 35 milyon Euro’luk maaş bütçesi açılacak. UEFA ile yapılan anlaşmadaki 65 milyon Euro açık ‘Fener Ol’ projesiyle kapatılacak. Galatasaray’ın 2017-18’de yaptığı gibi sıfırdan takım kurulacak. İşte detaylar... (Sabah)
10

CAMİAYI AYAĞA KALDIRMAK İSTİYOR

Fenerbahçe yönetimi, Galatasaray derbisinin ardından gelecek sezon hazırlıklarında gaza bastı. Başkan Ali Koç, yepyeni bir takımla camiayı ayağa kaldırmanın planlarını yapıyor.
9

AYRILIKLAR ÜST SEVİYEDE

Gelecek sezon Volkan, Kameni, Erten, Şener, Neustadter, Skrtel, Reyes, İsmail, Benzia, Ayew, Valbuena, Tolga, Slimani, Frey, Soldado kesin olarak kadroda düşünülmüyor.
8

ISLA BELİRSİZ

Isla'nın durumu belirsizliğini koruyor. Ülkesine dönmek istediği konuşulan Şililiye kalması için ısrar edilmeyecek.
7

ELJIF ELMAS İÇİN 15 MİLYON

Eljif Elmas için 15 milyon Euro teklifi gelirse o da satılacak. 15'i kesin 17 futbolcu ile yollar ayrıldığında 35 milyon Euro'luk bir maaş bütçesi kasada kalacak olan Fenerbahçe yönetimi, UEFA ile yaptığı anlaşmadaki 65 milyon Euro açığını ise 'Fener Ol' projesi ile kapatacak.
6

GALATASARAY GİBİ YAPACAK

Bu kampanya ile Finansal Fair Play (FFP) kıskacından kurtulacak ve transferde eli rahatlayacak sarı-lacivertliler, transfer döneminde G.Saray'ın 2017-18 sezonundaki stratejisini izleyecek ve şampiyonluğa oynayacak sıfırdan bir takım oluşturacak. (Aslan sezonu zirvede bitirmiş, Gomis de gol kralı olmuştu.)
5

ELDE 4 İSİM KALACAK

UEFA ile yeniden anlaşma sağlanarak hem muhtemel cezanın önüne geçilecek hem de kadro tamamen yenilenmiş olacak. Elde kalan yabancılar Dirar, Moses, Jailson ve Zajc olacak.

4

6 YILDIZ İSTİYOR

Kaleci, sağ bek, sol bek, iki santrfor ve bir sol kanat olmak üzere, yıldız statüsünde 6 isim alınacak.

3

TRANSFER SAYISI 10

Yerli-yabancı transfer sayısı 10 civarında olacak.  Her oyuncu 11 kalitesinde olacak ve yedek kulübesine oyuncu alınmayacak.
2

ELDE KALANLAR İSE...

Şu an elde bulunan futbolculardan Harun, Berke, Sadık, Serdar, Hasan, M.Topal, Zajc, Tolgay, M.Ekici, Jailson, Dirar, Alper, Oğuz, Ferdi ve Moses'ın üzerine yapılacak takviyelerle sadece lig şampiyonluğuna odaklanılacak.

1

ÖNCELİKLİ TRANSFERLER

Gelecek sezon için kadrosuna öncelikli olarak üç takviye yapacak olan Fenerbahçe, Dirar, Zajc ve Jailson'u da kadrosunda tutarak opsiyonel transferlerin altına imza atacak.