Sporx Extra Arama Logo

"Fatih Terim, kazanan 11'i bozarsa motivasyon yerle bir olur"
8
YAZARLARDAN G.SARAY GÖRÜŞLERİ
Süper Lig'in 10. haftasında Galatasaray, Rizespor deplasmanında 4-0'lık skorla kazanırken, Sabah Gazetesi yazarları mücadeleyi ve Diagne'nin performansını yorumladı. "G.Saray, Rize'yi yendi. Diagne 3 gol birden atarak sahanın yıldızı oldu. Neler söylersiniz?" sorusu üzerine değerlendirmeler...
7
"ADALET DUYGUSU OLMALI"

LEVENT TÜZEMEN: "G.Saray'ın Rize'de sergilediği coşkulu oyunun habercisi Kayserispor maçıydı. G.Saray iki maçta rakiplerine bir pozisyon verdi, o da gol oldu. Rize'deki maçın en önemli yönü, forma şansı bulamayan oyuncuların performansının yükselişe geçmesiydi. Fatih hoca Rize'de sahaya sürdüğü kadroda bir-iki ufak dokunuşlar yapacaktır ama adalet duygusu adına kazanan takımı Hatay maçına da çıkarmalıdır. Eğer hastalıkları biten, sakatlıkları geçen oyuncular hemen ilk 11'e dönerse Terim, Rize'de yakaladığı genç neslin moral-motivasyonunu yerle bir eder."

6
"OYUNUN LİDERİ FEGHOULI"

LEVENT TÜZEMEN:"Rize'de oynamayan oyuncular da kariyerleri ne olursa olsun başarılı oyuncuları kutlamalı ve kulübede de oturmayı bilmelidir. Çünkü Rize'de oynayan futbolcuların bir kısmı genelde sonradan oyuna giriyorlardı. Şimdi markalı oyuncular da sonradan girmeye hazırlıklı olmalıdır. Feghouli'nin oyun lideri olması G.Saray'ı keyif veren bir takım haline getirdi. Fatih hoca Feghouli'ye bu görevi vermeye devam etmelidir."

5
TAYLAN YİNE MÜTHİŞ

ÖMER ÜRÜNDÜL: "Galatasaray, Kayseri maçının bir benzerini yaşadı. Güzel organizasyonlarla etkili ataklar geliştirdiler ve pozisyon zenginliği yaşadılar. Taylan'ın müthiş performansı devam ediyor. En önemli artı da takım savunmasında. Kayseri'de yenilen sürpriz gol dışında iki maçta da kalede yaşanan tek tehlike yok."

4
"DIAGNE İÇİN BEKLEMEK LAZIM"

ÖMER ÜRÜNDÜL: "Diagne için konuşmak erken. Ben bir futbolcunun performansını rakiplere göre analiz ederim. Rize o kadar kötüydü ki o yüzden biraz bekleyelim."

3
"DIAGNE İÇİN SABIR ÖNEMLİ"

ALİ GÜLTİKEN: "Ne onunla ne onsuz' cümlesi birçok yerde, birçok şey için kullanılır. Futbolda da herhalde Diagne için kullanabiliriz. Zor oyuncu. Oyun içinde hiç etkinliği yok. Taşımak zorundasınız. Fakat sabrederseniz Rize karşısında olduğu gibi sizi başka bir yere taşıyabilir. Çevresindeki oyuncu grubunu ona göre dizayn etmeniz lazım. G.Saray, bazı mecburiyetleri dolayısıyla bunu yapabildi ve istediği sonucu da aldı"

2
"GELECEK ADINA OLUMLU"

ALİ GÜLTİKEN: "G.Saray'da Diagne dışında Emre Akbaba'nın geri dönmesi çok önemli. Arda'nın, Belhanda'nın ve Feghouli'nin birlikte oynayabildiği bir G.Saray yine çok şey vadediyor."

1
ASIL SORU KADRO BOZULACAK MI?

GÜRCAN BİLGİÇ: "G.Saray 6 yerli ile en mücadeleci, üstün oyununu oynadı. Rize gibi zorlu bir takımın başını kaldırmasına izin vermedi. Eksikler döndüğünde, Fatih Terim bu düzeni bozacak mı, soru bu."