Sporx Extra Arama Logo

F.Bahçe - Beşiktaş öncesi; İşte ünlülerin derbi totemleri!

 
17

DERBİ TOTEMLERİ

Süper Lig'in 23. haftasında Beşiktaş, evinde Fenerbahçe'yi konuk edecek. Derbi heyecanı başlarken herkesin maç totemi olduğu gibi ünlü isimlerinde tuttukları takım maçı kazansın diye totem uyguluyor. İşte ünlülerin tuttukları takımlar ve sıradışı totemleri.... 3-5-2 de sökmüyor artık, 4-4-2 de. Şimdi herkesin taktiği var. Takımı 5-3 kazansın diye, avizedeki beş ampulden ikisini patlatanları da gördük, maç boyu tuvalete gitmemeyi uğur sayanları da. Ünlü isimlere futbol totemlerini soruldu.
16

BENGÜ

Galatasaraylıyım. Derbileri tüm takımın imzaladığı uğurlu formamla izlerim... Evde izliyorsam yere otururum.
15

ÇAĞLA ŞIKEL

Galatasaraylıyım. Galatasaray kalesinde bir tehlike varsa, “Olmaz o iş” derim ve rakip takım o golü mutlaka kaçırır. Ne zaman “Olmaz o iş” demeyi unutuyorum gol yiyoruz.
14

ÇAĞLA KUBAT

Beşiktaşlıyım. Babamdan kalan bir totemim var. Futbolcular hücum ederken ellerimi kale gibi hissediyorum. Birbirine kenetliyorum. Eğer ellerim arasında boşluk kalırsa gol yiyoruz.
13

MERVE OFLAZ

Fenerbahçeliyim. Maç başlarken bütün atıştırmalıklarımızı, erzakımızı toplarız. Herkes yerine oturur. İlk yarıya kadar tuvalete gitmek bile yasaktır.
12

ALİŞAN

Fenerbahçeliyim. Fener ilk golü attığında ne yapıyorsam, maç boyu onu yapıyorum. Bir keresinde maça trafikten yetişemedim. Radyodan dinlemeye başladım. Fenerbahçe gol attı. Eve gitmedim, maç bitene kadar arabayla dolaştım. Maç bittiğinde Edirne’ye 30 km kalmıştı.
11

HATİCE ŞENDİL

Ben Fenerbahçeliyim, eşim Burak Galatasaraylı. Biz kazanalım diye etmediğim dua kalmaz. Hatim indiriyorum diyebilirim. Gol pozisyonundaysak ‘fingers crossed’ yaparım yani parmaklarımı birleştiririm. Genellikle işe yarar.
10

BURCU ESMERSOY

Galatasaraylıyım. Evdeysem izlemediğim maçı kazanıyoruz. Stada gittiysem kaybettiğimiz maç yok. Ama evdeysem ve izliyorsam işimiz çok zor. Ben de açmıyorum. Rakip takım maçlarını izliyorum “Kaybetsinler” diye.
9

BİGE ÖNAL

Galatasaraylıyım. Rakip ceza sahamızagirince parmaklarımı birleştiriyorum.
8

ŞAHAN GÖKBAKAR

Galatasaraylıyım. Deplasman maçlarını yakın arkadaşım Murat’la beraber ve illa onun evinde izlerim. Murat olmadan deplasman olmaz.
7

NİLÜFER AÇIKALIN

Beşiktaşlıyım. Çok sağlam bir totemim var ama bozulmaması için kimseye söylemedim. Ben o totemi nerede olursam olayım yapıyorum. Yapamazsam takım kaybediyor, yaparsam kazanıyor.
6

SERHAT TEOMAN

Galatasaraylıyım. Penaltı atışlarına bakmam, sesi dinlerim.
5

HAKAN BAŞ

Fenerbahçeliyim. Maç sabahı PlayStation’da mutlaka Fenerbahçe olup o günkü rakibi yenerim. Sonra o skor çıkacakmış gibi totem yaparım.
4

YALIN

Galatasaraylıyım. Son zamanlarda alt kattaki televizyonun uğurlu olduğuna inanıyorum. O televizyonda izlesek kazanıyoruz. Orta katta izlersek hep kaybediyoruz.
3

İDO

Fenerbahçeliyim. Evdeysem maçları izlediğim bir pijamam var. Mutlaka onu giyip izliyorum.
2

UMUT EKER

Fenerbahçeliyim. Erkek kardeşim Uğur’un uğuruna çok inanıyorum. Onsuz izlediğim bütün maçları kaybediyoruz.
1

BARIŞ KILIÇ

Fenerbahçeliyim. Maçları statta izlerim. Gol atılana kadar yanımdaki arkadaşımla sürekli yer değiştiririm. Gol atıldığında da o koltukta kalırım. Hatta gerekirse söker o koltuğu eve bile götürürüm.