Sporx Extra Arama Logo

Bu sezon alev alan Raheem Sterling'in gelişim hikayesi

Kariyerinin en iyi sezonunu geçiren ve son 1 ay içinde son dakikalarda attığı 3 gol ile takımı Manchester City'e önemli puanlar kazandıran Raheem Sterling, Daily Mail'e verdiği röportajda nasıl geliştiğini anlattı.
10

STERLING'İN MÜTHİŞ GELİŞİMİ

Manchester City'in geçen sezon şampiyon olmasında kritik bir role sahip olan ve bu sezon da müthiş bir başlangıç yaoan Sterling gelişim hikayesini anlattı

9

''ÇOK HEYECAN YAPIYORDUM''

Eskiden çok heyecanlanıyordum. ''Aman Tanrım, kalenin önündeyim. Gol atmam gerekiyor... Aah kaçırdım!'' diyordum. Sonra durdum ve düşündüm ki neden bu kadar acele ediyorum?
8

''AYAKLARIM DOLANIYORDU''

Eskiden nerede ne yapacağımı bilmiyordum. Şut nerede atılır, ne zaman atılır bilmiyordum. Ayaklarım birbirine dolanıyordu. Neden bu kadar ayaklarımı hareket ettiriyordum ki?
7

''KALECİYE BAKIP, TOPA DOKUNUŞ''

Kaleciye bakıp nerede olduğunu görmem lazım ve topa ikinci kez dokunma şansım olacak mı diye bakıyorum artık. Eskiden top bana gelince direkt vuruyordum.
6

''GÜNDE 2-3 MASAJ''

Günde 2-3 kez masaj yaptırıyorum. 3-4 günde bir maç oynamak için vücudumun buna ihtiyacı olduğunu farkettim. Gol atınca tüm günüm iyi geçiyor.
5

''LÜKS BANA GÖRE DEĞİL''

Aşırı lüks bana göre değil. 17 yaşında beyaz spor bir araba sürüyor olmanız hoş gözükmüyor. Bunu insanların gözüne sokmak istemem. Ben sadece futbol oynamaya çalışıyorum. Lüks olmaya çalışmıyorum.
4

''İLK YAPTIĞIM ŞEY ANNEME EV ALMAK''

Profesyonel olduğumda ilk yapmak istediğim şey kendime ve anneme ev almaktı. İngiltere ve Jamaika'dan bir ev almıştım.
3

''GUARDIOLA'NIN BANA DEDİKLERİ...''

Guardiola, oyunuma çok yardımcı oldu. Bana, ''Yeteneklerin var. Son pozisyonlarda ne yapmam gerektiğini ben söyleyemem. Sadece çık ve maçı kazandır'' diyor.
2

''RONALDINHO VE NEYMAR...''

İdolüm Ronaldinho. O sanki parkta arkadaşlarıyla futbol oynuyormuş gibi oynuyordu. Neymar'ı da çok beğeniyorum. Eşsiz bir oyuncu.
1

''İSPANYA İLGİ ÇEKİCİ''

İspanya ilgi çekici bir yer olabilir. En azından havası güzel! Manchester City'de mutluyum. Gelecekte neler olabilir bilemeyiz. Yurt dışında futbol oynamak güzel bir deneyim olabilir tabii.