Sporx Extra Arama Logo

Vedat Muriqi: "Football Manager acayip sarıyor"
14
VEDAT EVDE NELER YAPIYOR?
Fenerbahçe'nin yıldız golcüsü Vedat Muriqi, Fenerbahçe instagram canlı yayınında açıklamalarda bulundu.
13
"AİLECEK ÖZEN GÖSTERİYORUM"
Maç Cuma günüydü, Perşembe liglerin ertelendiği açıklandı. Kendimi bu sürece hazırladım Allah'tan, yoksa sıkıntı yaşardım. Çok fazla dışarı çıkan biri değilim ama sıkıldığımda kendimi bir yerlere atmak isteyen bir tipim. Verilen direktiflere ve kurallara uyulmasına özen gösterilmeli, biz de ailecek o özeni göstermeye çalışıyoruz.
12
"EVDE KÜÇÜK BİR SAMANDIRA"
Sabah kalkıyoruz çoluk çocuk zaman geçiriyoruz. Sonra idman saati geliyor, kulübümüz her türlü imkanı sağladı. Evde küçük bir Samandıra havası yarattılar odalarımızda ama tabii ki Samandıra gibi olmuyor, Samandıra'yı özlüyoruz açıkçası. Bir an önce Samandıra'da idmanlara başlamak istiyorum açıkçası.
11
"SESLER ÜST ÜSTE BİNİYOR"
3-4 gün izin verildi ertelemeden sonra. 3-4 gün içinde gerekli ekipmanlar dağıtıldı. Pazartesi ya da Salı günüydü, ilk idmanı online yapacağız dediler, bir uygulamadan toplantı kurup, video görüntülü şekilde idmanlarımızı yapıyoruz. Sağolsun Fatih hocamız, analizciler, tercümanlar, hepsi zaman ayırıyorlar. Sosyal olarak idare etmek de zor, sesler üst üste biniyor falan, biraz gecikmeli oluyor ama yine de Samandıra'daki verimi aldığımızı düşünüyorum açıkçası.
10
"OĞLUM BENİ GÖRÜNCE ÇIĞLIK ATIYOR"
Oğlum koşu bandının üzerinde görünce beni çığlık atıyor, uzaklaşıyor. Alışamadı beni koşu bandının üzerinde görmeye. Maça geldi bir kere, kulaklık önlemine rağmen eşim çok bağırdığını söyledi, 5. dakikadan sonra gittiler. İnşallah biraz daha büyüyünce Kadıköy atmosferini de ona anlatacağız.
9
"BAĞIŞ KARARI VERDİK"
Herkes elini taşın altına koymalı zor durumlarda. Özellikle Fenerbahçe gibi kulüplerin kampanyalara öncülük yapıp, katılup, başkalarını davet etmesi güzel. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz, bu ülkenin ekmeğini yiyoruz, neler yapabiliriz diye ufak bir toplantı yaptık aramızda. Tüm futbolcularla bağış yapma kararı verdik. Kaptanımız zorunlu kılmadı bunu, çok yabancı da olduğu için, isteyen katılmayabilir dedi. Herkesin katkı sağlaması çok hoş, çok güzel oldu.
8
"ZOR ZAMANLARDA BİR NUMARAYIZ"
Zor zamanda el uzatmada bir numarayız. Daha önce de örnekleri çok var. En yakın örnek, Elazığ. Herkes kendi bütçesine göre yardım etti. Bu zor zamanlarda elimizi taşın altına koymak, insanlık adına herkesin boynunun borcu.
7
"KOSOVA'DA OHAL VAR"
Kosova'da hava yolu, kara yolu gibi giriş çıkış kapıları erken kapandı. OHAL var ülkede, saatler değişiyor sadece. 06-12 arası ihtiyaçlar için çıkabiliyor insanlar. Önlem alınmasına rağmen, küresel bir sorun olduğu için 106 vaka sayısı var, 1 de vefat var. 82 yaşında yaşlı bir teyzemiz vefat etmişti.
6
"EVDE KALMAMA EŞİM SEVİNDİ"
Eşim evde olmama sevindi, ertelemeye sevindi. Bu salgından korkuyordu. Evlendiğimizden beri zaman geçiremediğimizden de gem vuruyordu. Her futbolcu eşinin yaşadığı sorunları o da yaşıyordu. Evde kalmam onun canına minnet. Çocuk uyuduktan sonra evde oturup film izliyoruz bazen. Mutfakta yardımcı oluyorum ona, başka türlü zaman geçmiyor.
5
"EŞİMLE SEFİRİN KIZI İZLİYORUZ"
Hırsızlık, ajanlık böyle filmlerden hoşlanıyorum ben. Eşim de romantik ya da animasyon izlemek istiyor. Sefirin Kızı diye bir dizi var, onu izliyor, ben de onun gönlü olsun diye yanında oturup izliyorum. La Casa de Papel var izlediğim, onun yeni sezonunun çıkmasını bekliyorum. Film olarak John Wick'i seviyorum, aksiyon dolu. Jason Bourne, kaçma kovalama filmi olduğu için onu seviyorum.
4
"TÜM ARKADAŞLARIM KIYMETLİ"
Tüm arkadaşlarım kıymetli. İnsan ayırmam, ortamımız vardı, idmanda olsun, idman dışı olsun. Birini söylersem, diğerini de söylemem lazım. Samandıra'yı tamamen özledim diyebilirim. İdman hazırlığına, maç hazırlığına girmek istiyorum.
3
"EN ÇOK ÖZLEDİĞİM ŞEY..."
En çok özlediğim şey, eşimi alıp, Bağdat Caddesi'nde elimde kahveyle tur atmak. Hava güzel olunca, çok da güzel oluyor. İkincisi de, eşimle bir yerde oturup yemek yemek.
2
"MENAJERLİK ÇOK SARIYOR"
24 saatin 5-6 saatini menajerlik oyununa ayırıyorum. Çok oynuyorum. Zamanının geçtiğinin farkında değilim. Eşim 5-6 saat oldu diyor, bakıyorum gerçekten öyle olmuş. Çok sarıyor. Öyle bir önüme çıktı, bir bakayım, bırakırım dedim ama zaman nasıl geçiyor, şu anda anlamıyorum.
1
"KADIKÖY'DE BULUŞMAK DİLEĞİYLE"
Kötü dönemlerde bile bana çok destek oldular. Fenerbahçe taraftarı apayrı. Sadece iyiyken değil, kötüyken de başka. Geçen sene kötü dönemde 35 bin kişi maça gelmişlikleri var. O yüzden onlar Fenerbahçe taraftarı, biz de Fenerbahçe'yiz. Önce küresel olarak kötü zamanları atlatıp, hep birlikte Kadıköy'de buluşmak dileğiyle.