Sporx Extra Arama Logo

Tolga Zengin: "Skoru almak en önemlisi!"
6
TOLGA ZENGİN'İN SÖZLERİ
Tolga Zengin, Fenerbahçe'nin evinde BB Erzurumspor'u 3-1 mağlup ettiği mücadeleyi değerlendirdi. İşte Tolga Zengin'in sözleri...
5
"SKOR ALMAK EN ÖNCEMLİSİ"
Skor almak burada en önemlisi. Son haftalara girince oyundan ziyade skorlar öne çıkıyor. En iyi oyun başlangıçlarından birini yaptı Fenerbahçe. 15 dakikada Erzurumspor'un, çok fazla önlem alamadığını gördük, Fenerbahçe iyi değerlendirdi. Sonra Erzurum arkadaki boşlukları bırakmamaya çalıştı, devamında kendi reaksiyonunu verdi.
4
"SON DAKİKALARDA DÜŞÜŞ NORMAL"
İşin fiziksel boyutu var, Fenerbahçe son dakikalara doğru düşüyor ve bu normal. Genel olarak işin psikolojik boyutunda, skor alındıktan sonra biraz rölantiye almak oyuncu açısından anlaşılabilecek bir şey.
3
"DAHA OFANSİFLEŞTİ"
Fenerbahçe daha ofansifleşti ve daha çok topu ayağında tutan bir takım oldu. Osayi olsun, Samatta olsun koşucu oyuncular, topa dripling yapan oyuncular. Topun sizde kalması anlamında çok verimli oyuncular olabilir.
2
"F.BAHÇE'NİN ÇÖZDÜĞÜ ŞEY..."
Fenerbahçe daha fazla orta saha oyuncusuyla oyunu oturtuyor. Daha fazla hücum oyuncusuyla daha iyi hücum yaparım noktasına getirilmedi ve topu çabuk kaybedince sıkıntı yaşıyordu Fenerbahçe, onu çözdü.
1
"SENEYE ÇOK FARKLI OLABİLİR"
Fenerbahçe topu ayağa aldığında oynayabilen bir takım, Kasımpaşa maçında da sıkıntısı çekilmişti, Alanya ve bu maçta da çekti. Topsuz oyun çok önemli. Elinizde iyi oyuncular varsa biraz da top rakipteyken oyununuza bakmanız gerekiyor. Bu omurgada belki şu anda o yok ama bu anlayışla seneye çok farklı bir oyun çıkabilir.