Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

REHBER: THY Euroleague'deki tüm transferler




20
NICK CALATHES FENERBAHÇE'DE

Fenerbahçe Beko, Barcelona'dan ayrılan Yunan oyun kurucu Nick Calathes ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

NICK CALATHES KİMDİR?

Nick Calathes, kariyeri boyunca 1 EuroLeague, 1 EuroCup, 6 Yunanistan Ligi, 4 Yunanistan Kupası, 1 İspanya Ligi, 2 İspanya Kupası şampiyonlukları yaşadı.

Nick Calathes, EuroLeague tarihinde toplam 1711 asist ile birinci, 367 top çalmayla ikinci, 3451 verimlilik puanıyla da 13. sırada yer alıyor. Calathes, Avrupa basketbolunun son dönemine damga vurmuş en iyi pasörlerden ve en iyi savunmacı guardlarından biri olarak kabul ediliyor.

19
THY EUROLEAGUE'DE TRANSFERLER
THY EuroLeague'de 2022/23 sezonu öncesi tüm takımların gelenlerine ve gidenlerine göz atıyoruz.
18
ALBA BERLIN

Gelenler: Gabriele Procida (Fortitudo Bologna), Zigo Samar (Fuenlabrada), Yannick Wetzell (Baskonia)

Gidenler: Oscar Da Silva (Barcelona)

17
ANADOLU EFES

Gelenler: Will Clyburn (CSKA), Ante Zizic (Maccabi), Egehan Arna (Beşiktaş), Amath M'Baye (Karşıyaka), Achille Polonara (Fenerbahçe)

Gidenler: James Anderson (UCAM Murcia), Adrien Moerman (Monaco), Yiğitcan Saybir (Bursaspor), Filip Petrusev (Kızılyıldız), Tolga Geçim (Bursaspor), Krunoslav Simon, Chris Singleton

16
ARMANI MILAN

Gelenler: Davide Moretti (Pesaro), Brandon Davies (Barcelona), Stefano Tonut (Venezia), Billy Baron (Zenit), Naz Mitrou-Long (Brescia), DeShaun Thomas (Bayern Münih)

Gidenler: Troy Daniels, Malcolm Delaney, Sergio Rodriguez (Real Madrid), Trey Kell (Melbourne), Ben Bentil (Kızılyıldız), Jerian Grant (Türk Telekom), Kaleb Tarczewski, Riccardo Moraschini (Venezia), Giordano Bortolani (Manresa)

15
AS MONACO

Gelenler: Elie Okobo (ASVEL), Jordan Loyd (Zenit), John Brown (Brescia), Jaron Blossomgame (Ulm), Adrien Moerman (Anadolu Efes), Matthew Strazel (Asvel), Yoan Makoundou (Cholet)

Gidenler: Ibrahima Fall Faye, Danilo Andjusic (Partizan), Paris Lee (Panathinaikos), Leo Westermann, Donatas Motiejunas, Brock Motum, Jerry Boutsiele (Bahçeşehir), Rob Gray (TOFAŞ), Rudy Demahis, Dwayne Bacon, Will Thomas (Unicaja)

14
BASKONIA

Gelenler: Joan Penarroya (Başantrenör - Valencia), Daulton Hommes (Birmingham), Markus Howard (Denver Nuggets), Maik Kotsar (Hamburg), Dani Diez (San Pablo), Darius Thompson (Kuban)

Gidenler: Wade Baldwin (Maccabi), Alec Peters (Olympiakos), Arturs Kurucs, Neven Spahija (Koç), Alex Barrera, Yannick Wetzell, Jayson Granger (Venezia)

13
KIZILYILDIZ

Gelenler: John Holland (Bursaspor), Hassan Martin (Olympiakos), Vlada Jovanovic (Koç, Cibona), Nemanja Nedovic (Panathinaikos), Aleksa Uskokovic (MegaBasket), Dalibor Ilic (Igokea), Filip Petrusev (Anadolu Efes), Ben Bentil (Milan)

Gidenler: Nate Wolters (Panathinaikos), Austin Holins (Maccabi), Maik Zirbes, Dejan Davidovac (CSKA), Marko Simonovic, Dejan Radonjic (Koç, Panathinaikos), Nikola Kalinic (Barcelona)

12
BARCELONA

Gelenler: Jan Vesely (Fenerbahçe), Tomas Satoransky (Washington Wizards), Oscar Da Silva (Alba Berlin), Nikola Kalinic (Kızılyıldız), Oriol Pauli (Morabanc Andorra), Mike Tobey (Valencia)

Gidenler: Nigel Davis-Hayes (Fenerbahçe), Brandon Davies (Milan), Roland Smits (Zalgiris), Dante Exum (Partizan), Nick Calathes (Fenerbahçe)

11
BAYERN MÜNİH

Gelenler: Danko Bronkovic (Cibona), Niklas Wimberg (Chemnitz), Elias Harris (San-En NeoPhoenix), Freddie Gillespie (Memphis Hustle), Cassius Winston (Washington Wizards), Isaac Bonga (Toronto Raptors)

Gidenler: Leon Radosevic (Tortona), DeShaun Thomas, Gavin Schilling, Nihad Dedovic (Malaga), Darrun Hilliard (Maccabi), Sasha Grant (medi Bayreuth), Joshua Obiesie (Fraport Skyliners)

10
FENERBAHÇE

Gelenler: Dimitris Itoudis (Koç - CSKA), Johnathan Motley (Kuban), Samet Geyik (Türk Telekom), Scottie Wilbekin (Maccabi), Tonye Jekiri (UNICS), Nigel Hayes-Davis (Barcelona), Carsen Edwards (Detroit Pistons), Nick Calathes (Barcelona)

Gidenler: Marial Shayok, Nando De Colo (ASVEL), Ahmet Düverioğlu (Bursaspor), Danilo Barthel, Jan Vesely (Barcelona), Jehyve Floyd (Galatasaray), Markel Starks (Darüşşafaka), Sasha Djordjevic (Koç), Pierrie Henry, Achille Polonara (Anadolu Efes)

9
LDLC ASVEL

Gelenler: Nando De Colo (Fenerbahçe), Jackson Cartwright (Bonn), Amine Noua (Strasbourg), Retin Obasohan (Hapoel Jerusalem), Jonat Matthews (Anwil Wloclawek), Anthony Polite (Florida State)

Gidenler: Chris Jones (Valencia), Elie Okobo (Monaco), Raymar Morgan (Galatasaray), Charles Kahudi, William Howard (Badalona), Marcos Knight, James Gist, Dylan Osetkowski (Malaga), Victor Wembanyama (Metropolitans 92)

8
MACCABI TEL AVIV

Gelenler: Alex Poythress (Zenit), Bonzie Colson (Karşıyaka), Darrun Hilliard (Bayern Münih), Austin Hollins (Kızılyıldız), Rafi Menco (Hapoel Holon), Guy Pnini (Hapoel Holon), Oded Katash (Koç - Panathinaikos), Lorenzo Brown (UNICS), Wade Baldwin (Baskonia), Josh Nebo (Zalgiris), Jarell Martin (Sydney Kings)

Gidenler: Derrick Williams (Panathinaikos), Oz Blayzer (Hapoel Jerusalem), Ante Zizic (Anadolu Efes), Oded Brandwein, Khyri Thomas (TOFAŞ), Scottie Wilbekin (Fenerbahçe), James Nunnally (Partizan), Angelo Caloiaro (Galatasaray), Keenan Evans (Zalgiris), Jalen Reynolds (UNICS)

7
OLYMPIAKOS

Gelenler: Joel Bolomboy (CSKA), Isaiah Canaan (Galatasaray), Alec Peters (Baskonia)

Gidenler: Georgios Printezis, Tyler Dorsey, Hassan Martin (Kızılyıldız), Livio Jean-Charles (CSKA), Vassilis Christidis (PAOK), Quincy Acy

6
PANATHINAIKOS

Gelenler: Dejan Radonjic (Koç - Kızılyıldız), Paris Lee (Monaco), Panagiotis Kalaitzakis (Lietkabelis), Marius Grigonis (CSKA), Nate Wolters (Kızılyıldız), Derrick Williams (Maccabi), Andrew Andrews (Bursaspor), Arturas Gudaitis (Napoli)

Gidenler: Jeremy Evans, Lefteris Bochoridis, Leonidas Kaselakis (Peristeri), Nemanja Nedovic (Kızılyıldız), Daryl Macon (UNICS), Ioannis Papapetrou (Partizan), Okaro White, Vassilis Kavvadas

5
PARTIZAN

Gelenler: Danilo Andjusic (Monaco), Dante Exum (Barcelona), James Nunnaly (Maccabi), Ioannis Papapetrou (Panathinaikos)

Gidenler: Dallas Moore, Rade Zagorac, Nemanja Dangubic, Rodions Kurucs

4
REAL MADRID

Gelenler: Chus Mateo (Koç), Dzanan Musa (Rio Breogan), Sergio Rodriguez (Milan), Mario Hezonja (UNICS)

Gidenler: Seqiq Garuba (Cartagena), Baba Miller (Florida State), Urban Klavzar (Murcia), Trey Thompkins (Zenit), Pablo Laso (Koç), Jeff Taylor, Thomas Heurtel

3
VALENCIA

Gelenler: Alex Mumbru (Koç - Bilbao), Chris Jones (ASVEL), James Webb (Murcia), Jonas Radebaugh (Riesen)

Gidenler: Olivier Hanlan (Tianjin), Mike Tobey, Louis Labeyrie

2
VIRTUS BOLOGNA

Gelenler: Jordan Mickey (Zenit), Ismael Bako (Manresa), Iffe Lundberg (Phoenix Suns)

Gidenler: Toko Shengelia

1
ZALGIRIS KAUNAS

Gelenler: Laurynas Birutis (Obradoiro), Arnas Butkevicius (Rytas), Roland Smits (Barcelona), Keenan Evans (Maccabi)

Gidenler: Paulius Jankunas, Tai Webster, Janis Strelnieks, Jure Zdovc (Koç), Regimintas Miniotis (Wolves), Niels Giffey, Josh Nebo (Maccabi), Marek Blazevic (Obradoiro)