Sporx Extra Arama Logo

Futbol dünyasında Kovid-19 sonrası fedakarlık
24
EDDIE HOWE'DAN BÜYÜK İNDİRİM
Bournemouth'ta teknik direktör Eddie Howe, maaşında gönüllü olarak "büyük miktarda" indirime gitti ve Premier Lig'de maaş indirimine giden ilk teknik direktör oldu.
23
SELÇUK İNAN AÇIKLADI
Selçuk İnan: "Geçmişte olduğu gibi, kaptanlığını yapmaktan onur duyduğum Türkiye'nin en büyük camiası olan Galatasaray'ımız için bugün de her türlü fedakarlığı yapmaya hazırım. Futbolcu kardeşlerimin de bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğinden kuşkum yok"
22
ATLETICO'DAN %70 İNDİRİM
Atletico Madrid, 430 kulüp personelinin maaşını ödemeye devam etmek için futbolcuların ve teknik heyetin maaşlarından %70 oranında kesintiye gideceğini açıkladı.
21
BARÇA'DA %70 MAAŞ İNDİRİMİ
Lionel Messi, Barcelona oyuncularının maaşlarında %70 kesintiye gitme kararı aldıklarını ve bu sürecin sonuna kadar kulüp çalışanlarına %100 katkı yapacaklarını açıkladı.
20
MARCUS RASHFORD
Manchester United'ın genç yıldızı Marcus Rashford, Manchester bölgesindeki 400 bin çocuğa gıda yardımı yaptığını açıkladı: "Çocuklar, her zaman yapılacaklar listemin ilk sırasındaydı. Ben de çocukken okuldaki ücretsiz  yemeklerden alırdım. Ancak, okullar kapandığı için yemek bulamayacan çocuklar olduğunu duydum. Bu nedenle futbolun ve kazandırdıklarının, çok daha büyük bir amaca hizmet etmesini istedim."
19
90 MİLYON EURO FEDAKARLIK

İtalya Ligi Serie A takımlarından Juventus, koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak sorun yaşamamak için kritik bir yönteme başvurdu ve oyuncuların da olumlu geri dönüşü sonrasında derin bir nefes aldı. Siyah - beyazlılar, futbolcular ve antrenörlerle maaş kesintisi konusunda anlaşıldığını duyurdu. Futbolcuların kalan 3 ayda maaşlarının büyük bölümünü almayacağı kaydedildi. Juventus, yapılan bu anlaşma sonucunda 90 milyon euro civarında bir tasarruf elde edileceğini duyurdu.

18
FUTBOL DÜNYASI KORONAYA KARŞI

Futbol dünyasının ünlü isimleri, koronavirüs salgınına karşı bağış yapmaya devam ediyor. İşte o isimler...

17
ALMANYA
Bayern Münih, Dortmund, RB Leipzig ve Bayer Leverkusen, Bundesliga ve Bundesliga 2'de ihtiyacı olan kulüplere verilmek üzere federasyona 20 milyon euro bağışta bulundu.
16
ADEM BÜYÜK
Adem Büyük, Koronavirüsle mücadele için Sağlık Bakanlığı'na 100.000 maske, 15.000 test ve 3.000 koruyucu ekipman bağışında bulundu.
15
FRANCESCO TOTTI
Francesco Totti, koronavirüs tedbirleri kapsamında İtalya’da çeşitli hastanelere 15 yoğun bakım ünitesi cihazı bağışladı.
14
CONOR MCGREGOR
İrlandalı karma dövüş sanatları sporcusu Conor McGregor, yeni tip koronavirüse karşı mücadele için hastanelere dağıtılmak üzere 1 milyon euro değerinde kişisel koruyucu ekipman bağışında bulundu.
13
ROMELU LUKAKU
Romelu Lukaku: "Hassas bir dönemden geçiyoruz. Bir olmalı ve evde kalmalıyız. İtalya inanılmaz bir ülke, benim için ve ailem için çok şey yaptı. Bu nedenle bir bağışla bu ülkeye yardımda bulunmak istiyorum. Milano’daki San Raffaele Hastanesi’ne 100 bin euro bağışlıyorum"
12
SERGIO RAMOS

Sergio Ramos, 15.000 koronavirüs test kiti, 346.571 koruyucu maske ve 1000 adet koruyucu ekipman bağışında bulundu.

11
CRISTIANO RONALDO

Portekizli yıldız, 1 milyon euro bağışın yanı sıra hastane iiçin 10 yatak, solunum cihazları, kalp atış hızı monitörü, infüzyon pompaları ve şırıngalar aldı.

10
JORGE MENDES

Portekizli menajer, 1 milyon euro bağışta bulundu. Bu bağışlar Lizbon'daki Santa Maria Hastanesi'ne çeşitli ekipmanlar alınması için kullanıldı.

9
LIONEL MESSI

Barcelona'nın süper yıldızı Barcelona ve Arjantin'deki 2 hastaneye 500'er bin euro bağışta bulundu.

8
PEP GUARDIOLA

Manchester City Menajeri, Barcelona'da bulunan Angel Soler Daniel Vakfı'na 1 milyon euro bağışladı. Bu bağışın doktorlar, hemşireler ve hastane çalışanları için koruyucu ekipman alınması için kullanılacağı açklandı.

7
JOSE MOURINHO

Tottenham Hotspur Menajeri, Age UK ve Love Your DoorStep girişimleri için yaşlıların ihtiyaçlarını karşıladı ve bu ihtiyaçları adreslerine kadar götürdü.