Sporx Extra Arama Logo

Dani Osvaldo'nun futbolu bırakma nedeni: Özgürlük
8

OSVALDO'NUN 'VEDA' HİKAYESİ

Kariyerinde Juventus, Roma, Fiorentina, Boca Juniors, Southampton gibi takımlarda oynayan ve 30 yaşında futbolu bırakma kararı alarak müzik kariyerine başlayan İtalyan eski golcü Dani Osvaldo, verdiği röportajda dikkat çeken ifadeler kullandı.
7

"RONALDO ŞINAV SEVİYOR..."

Futbol dünyası artık bana göre değildi. Cristiano Ronaldo eve gidip 150 şınav çekmeyi seviyor, ben ise mangal yapmayı seviyorum.
6

"ÖZGÜRLÜĞÜM ELİNDEN ALINDI"

"Futbol bana aileme yardım etme ve çok fazla kazanma şansı verdi, artık çalışmama gerek kalmadı. Seyahat etme, farklı yerleri ve farklı insanları tanıma şansı yakaladım. Hayatım değişti ancak özgürlüğüm elimden alındı, özgürlüğümden vazgeçemem. Futbolu hala seviyorum, bunu inkar edemem. "
5

"BENDEN ATEŞ İSTERDİ"

"İtalya Milli Takımı'nda kamplarda sigara içerdim, hoca da benden ateş isterdi. Boca Juniors'ta ise teknik direktör sigara içtiğim için şaşırdı ve beni idmandan attı. Sahada ölüyor gibi oluyordum, bana zarar veriyordu."
4

"MESSI OLMAK İSTEMEM"

"Messi olmak ister miydim? Hayır, onun gibi oynamak isterdim ancak onun bir hayatı yok. Altın bir hapishanede yaşamak gibi resmen. Bir yere gidemiyor, sakince bir şeyler içemiyor. Belki onun umurunda değildir ama ben umursuyorum. O dünyanın en büyük televizyonunu satın alıyordur ancak kullanmak için oturma odasına gidemiyordur. Muhtemelen Ferrari sürüyor ama Barcelona'nın idman sahasına 15 dakika uzakta yaşıyordur."

3

"EN İYİ ANLAYAN POCHETTINO"

"Pochettino beni en iyi anlayan teknik direktördü, özellikle de Espanyol'dayken. Southampton'da aramız o kadar iyi değildi çünkü muhtemelen ben de aynı insan değildim, o da aynı insan değildi."
2

"EN İYİSİ ANTONIO CONTE"

"Benim için baba gibiydi ancak en iyi teknik direktör bence Antonio Conte. Her zaman haklı çıkar. Olayları başkalarından önce görüyordu. "
1

"ENRIQUE ÇOK ZEKİYDİ"

"Luis Enrique ile aramızda gerginlikler oldu ancak samimi bir insan olduğu için hiç yalan söylemezdi. Guardiola'ya benzerdi, zekiydi, onunla bir maçta 6 gol atabilecekmişsin gibi hissederdin."