Sporx Extra Arama Logo

Ali Gültiken: "Fenerbahçe kazandı mı? Kazandı!"

Ali Gültiken, Fenerbahçe'nin Rizespor'u 1-0 mağlup ettiği karşılaşma sonrasında değerlendirmelerde bulundu.
6
ALİ GÜLTİKEN'DEN YORUMLAR

Ali Gültiken, Fenerbahçe'nin Rizespor'u 1-0 mağlup ettiği karşılaşma sonrasında değerlendirmelerde bulundu. İşte o yorumlar...

5
ZEMİN OLMAZSA OLMAZ

Oynamaya çalışan takımlar için zemin olmazsa olmaz. Oyun oynamaya çalışıyorsunuz ama bir de araya mücadele giriyor. Futbol, çabuk oynayan oyuncuyla oynamnıyor. Rakip baskı yapıyor, oyun temaslı oyuna dönüyor. Topun doğru ve çabuk hareket ettiği zeminde oynadığınız oyunu burada oynayamıyorsunuz.

4
SUMUDICA'NIN OYUN FELSEFESİ VAR

Rizespor iyi bir takım, oyun düzeni var. O kadar eksiği olmasına rağmen sistemiyle ayakta kaldı. Sumudica'nın da oyun felsefesi var. Fenerbahçe'nin özellikle ön tarafta görülen top alışverişi sıkıntı yaşadı.

3
ALTAY FAKTÖRÜ

Bu oyunlar ya uzaktan şuta gider ya da ölü vuruşlara. Burada ölü vuruşlarla çözüldü oyun. Oyunun 2. yarısında da Samatta'nın bir pozisyonu var, son 5-10 dakikada var ama bence Altay da var. Fenerbahçe'nin skoru burada tutmasında etkili oldu, iyi zamanlama ile kurtarışları vardı.

2
KAZANDI MI? KAZANDI...

Fenerbahçe taraftarı çok keyif almamış olabilir, biz de daha iyi bir Fenerbahçe bekliyorduk ama önemli olan kazanmaktı. Kazandı mı? Kazandı. Bu kritik haftalarda rakipler de kazanırken sizin de kazanmanız lazım.

1
SEZON SONU KİMSE OYUNA BAKMIYOR

Sezon sonunda kimse oyuna bakmıyor, kimin şampiyon olduğuna bakıyor. Şu anda bu puanı alıyorsanız sorun yok.