Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar
17
ÇEBİ'DEN TRANSFER AÇIKLAMASI

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarıyla yaptığı sohbet toplantısında transferle ilgili oldukça önemli ifadeler kullandı. Sporx'ten Emrah Karalinç, Çebi'nin flaş açıklamalarını canlı olarak takip etti. İşte o açıklamalar...

16
EZELİ RAKİPLERLE İLİŞKİLER

SORU: Emrah Karalinç [Sporx]: "Ezeli rakiplerle ilişkiler nasıl olacak?"

Ahmet Nur Çebi: "Maçtan maça konuşabiliriz bunu (Gülerek)."

15
"HOCAMIZ TRANSFER İSTİYOR"

Hocamız 1-2 tane takviye istiyor. Orta saha, kanat ve stoper transferi için çalışıyoruz. Altyapıdan gelen çocukları orada tutmaya çalışırsanız, "Ben ne yaparsam yapayım olmayacak" diye bakar. Birileri gelecek, onlar gidecek ve altyapıdan diğer oyuncular yukarı çıkacak. Oyuncularımız çıkıyor ve oynuyorlar.

14
KEREM ATAKAN KESGİN İTİRAFI

Kerem Atakan Kesgin için görüştüm. Ben herkesle görüşüyorum. 4.5 milyon euro fiyata sattık diye eleştirildik ama Kerem Atakan, bize 3'te 1 fiyata teklif ediliyor. Bir de bu açıdan bakmak gerektiğini düşünüyorum.

13
VALERIEN ISMAEL MESAJI

Valerien Ismael bizim hocamız. Takdir ediyorum ve başarılı olacağına inanıyorum. Hazırlık maçları oynadık. Rakiplerimiz kaybederken, sadece Ismael'i eleştirmek kötü niyetlilik. Beşiktaş ile emelleri olan, menfaatlerine engel olduğumuz arkadaşların stratejisi. Hocanın taktiğini herkes tartışabilir. Hazırlık maçları çok basit. Sonuç maç kazanmak amaçlı değil.

12
ERSİN VE UTKU'NUN DURUMU

Ersin'in durumu netleşince Utku'nun durumu netleşecek. Ersin'in sözleşmesinde şu kadar para serbest kalır diye bir madde yok. Ama kamuoyunun dediği gibi 30 milyon euro talep edersek işimiz var demektir. Ersin için teklifler aldık. Sözleşmesinde serbest kalma bedeli yok. Şu anda görüşüyoruz.Serdar Saatçı da var mesela. Gitmek istiyorsa ne yapacağız? Biz doğru olanı yapacağız. 

11
N'KOUDOU VE BOYD NE OLACAK?

Bir stoper şartlar uygunsa tercih edebiliriz. Bir kanat olabilir. N'Koudou ve Boyd gidebilir. Gitsinler istemiyoruz ama şartlara bağlı. Gidebilirler. Kanat transferi N'Koudou ve Boyd'un durumuna göre bakacağız. Stoperde uygun bir oyuncu olursa alacağız.

10
SERDAR SAATÇI SÖZLEŞME...

Serdar Saatçı'ya sözleşme teklif ettik ve bekliyoruz. Altyapıda herkesin bir Avrupa hayali var. Hep bir amaçları ve hevesleri olması lazım. Onlar bir yere gitmeli ki aşağıdan gelenler hevesle futbol oynamalı.

9
YABANCI KURALI AÇIKLAMASI

8+3'ün Türk futboluna bir katkısı olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca rehavet bile getiriyor. Yerli oyuncular arkalarına yaslanıyorlar. Yerli oyunculara önem verelim ama altyapıyla birlikte yürütülmesi gereken bir operasyon.

8
"İLK DEFA BİZ TAKIM KURDUK"

Şampiyon olduğumuzda, "Bu takımdan bir şey olmaz" diyenler yanıldı. Ya da "Bu takım şampiyon olur" diyenler de yanıldılar. Geçen seneki transferlerimiz çok iyiydi. Sakatlıklar ve şanssızlıklar geçen senenin özeti budur. Bu sene umarım sakatlık ve talihsizliklerin olmadığı bir sezon geçiririz. Taraftarlara şampiyon olacak bir Beşiktaş vadediyoruz. Transferlerimiz çok iyi. İlk defa 14 kişinin gittiği, kendimizin arzu ettiği bir futbol takımı inşa ettik. Takımın düzenini bozan, ekonomisini bozan oyuncular oldu. Bunların yüzde 90'ı gitti.

7
"BU ADAMLAR NEDEN HALA VAR?"

Kenetlenmek önemli. Şampiyonluğun birinci kuralı çok çalışmak, ödemeleri yapmak ama takımdaşlığı da unutmamak gerek. Şampiyon olduğumuz sezona göre daha iyi durumda arkadaşlık. Altyapıdan genç bir oyuncuyu tartışıyoruz. Pandemi döneminde zor şartlar oldu. Troller var. O troller niye çalışıyor? Biz Beşiktaş'ın menfaatleri için uğraş veriyoruz. Geldiğimiz günden bu yana 3 sene oldu. Kadromuzdan göndermek istediğimiz oyuncular oldu. Bir türlü gitmediler. Bu nasıl bir şey? 4 milyon euro civarında anlaşmış 5 yıllık. Bana neredeydin diyorlar. Gazetenizin alt kapısı çalışmıyor, siz muhabir olarak sorumlu olabilir misiniz? 3 ay evvel aday olmayanların adamları sokaklarda yazıyor, çiziyor. Bunları anlayamıyorum. Niye bu adamlar halen neden var? Anlamıyorum.

6
YILDIZ TRANSFERİ OLABİLİR

SORU: "Fırsat transferi olacak mı? Pjanic gibi..."

Weghorst, Muleka benim için fırsat transferidir. Gedson da öyledir. Alabilecek 3 oyuncu görünüyor. O da gelişmelere bağlı olarak olacaktır. Belki bir yıldız olabilir. Ama belki.

5
ALTYAPI İÇİN YENİ KARAR

Altyapıyı buraya taşımayı planlıyoruz. Spor Bakanlığı ile de görüşüyoruz. Altyapıyı buraya taşımak gibi bir fikrimiz var. Fulya'dan çok iyi bir spor okulu olabilir. Spor amaçlı bir yer olabilir. Belki bir spor okulu olabilir. Çok genç oyuncular oradan çıkabilir.

4
BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASI

Bankalar bizi bırakmıyor. Temlikler kalkmaz. Ben çıkıyorum ama arka kapıdan yakalıyorlar. Faizleri bir kenara koyalım. Elbette mali açıdan rahat nefes alan bir Beşiktaş hayal ediyoruz. Bankalar Birliği'nden malınız mülkünüz varsa çıkarsınız. Biz çek-senet kırdırmıyoruz. 6-7 yıl da Bankalar Birliği'nden çıkmak zor.

3
BADRA CISSE İLE İMZALARIZ

Badra Cisse değerli bir çocuk. Bir talebimiz var. Sözleşme imzalarız. Gönlü burada olanı bırakmayız.

2
BANDIRMASPOR'A CEVAP

SORU: "Keny neden olmadı ve Bandırma Başkanı tepkisi..."

Bandırmaspor Başkanı önce kendisine dönüp bir bakacak. O da bir kongre üyesi. Biz kendileriyle anlaştık. Gidecek oyuncularımız neticelenmesi halinde bunu yapabiliriz dedik. Keny çok kıymetliyse başkasına satsın. Olursa biz senden alacağız dedik. Ama sen serbestsin dedik. Bulabilse zaten bizi beklemez. Çok ayıp etti, hiç hoş olmadı. N'Koudou giderse Keny'yi alabiliriz dedik. Bandırmaspor Başkanı işine baksın.

1
YAŞ 29, 4 MİLYON EURO MAAŞ

29 yaşındaki adamla 5 yıllık kontrat yapıyorsunuz ve 4 milyon euro veriyorsunuz. Olmaz. Hedefimiz şampiyon olmak.