Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarlarından derbi değerlendirmesi
18

HINCAL ULUÇ

"Bu gece derbi var ya. Dün baktım, bizim spor sayfasında kocaman başlık. "Yeni Müjde Feghouli." Efendim Feghouli de iyileşmiş, oynayabilecekmiş. Müjde bu. Tamam. İtirazım da yok. Hele Belhanda ile Feghouli'nin birlikte oynayabilecekleri haberi öyle bir müjde ki, katılmamam mümkün değil. Fenerbahçe'ye müjdeler olsun!"
17

MEHMET DEMİRKOL;

Fenerbahçe - Galatasaray maçları Türkiye'nin niye bir numaralı maçlarıdır? Çünkü ikisi de temel büyük krizlerde olsa bile acayip bir seyirlik çıkabilir ortaya. Çünkü psikolojisi çok farklı bir oyun. Ben net olarak beşli bir savunma ile çıkacağını düşünüyorum Fenerbahçe'nin. 5-4-1. Fenerbahçe daha dar alanda oyun merkezini daha geride kuracaktır.

16

UĞUR MELEKE

Oyuncuların değil, hocaların başrolde olacağı bir derbiye Fenerbahçe’nin geçici teknik adamla çıkması ironik. Galatasaray’ın bu sezon en iyi oyuncusu, stadı! Yine stat baskısıyla iyi bir yarım saat oynayacaklardır. Fenerbahçe’nin tek şansı duran toplar. G.Saray ‘alan savunması yapıyorum’ diye havayı savunuyor, herkes boş! Donk, Maicon ve Frey skorer adaylarım. Bol hatalı, gollü ve eğlenceli bir derbi olur.