Arama Logo

Finalin kaderini belirleyecek 5 oyuncu
6
FİNALİN KADERİNİ BELİRLEYECEK 5 OYUNCU

THY EuroLeague'de şampiyonu belirleyecek final maçı öncesi kaderi belirleyeceğine inandığımız 5 oyuncuyu sıralıyoruz.

5
VASILIJE MICIC

Attığı veya kaçırdığıyla; muhteşem zekasıyla, bazen öne çıkan duygularıyla... Vasilije Micic, her ne olursa olsun finale etkisini edecek oyuncu olacak. MVP, Olympiakos karşısında da ev sahibinin kendisi olduğunu hatırlattı. Ritmini erken bulursa ve maça isabetlerle başlarsa final beklediğimizden kolay geçebilir.

4
SERGIO LLULL

Sakat ve kendi zirvesinden uzakta geçirdiği yıllardan sonra Sergio Llull, sezon genelinde sağlıklıydı ve Maccabi serisinde formunu artırdığını görmüştük. Yarı finalde ise Barcelona'ya karşı takımı 11 sayı geriden gelirken üst üste isabetler buldu. Kritik anlarda meşhur üçlüklerini gönderdi.

3
SHANE LARKIN

'Sugar' Shane, yarı finalin ilk yarısında hücum gücüyle, ikinci yarısında topa baskı yaptığı harika savunmasıyla muhteşem bir yarı final geçirdi. Ancak Ergin Ataman ufak bir ağrısının olduğunu dile getirdi. Bu ağrısının finalde kendisini ne kadar etkileyeceği önemli. Anadolu Efes'in şampiyonluk için sağlıklı ve formda bir Shane Larkin'e muhakkak ihtiyacı var.

2
FABIEN CAUSEUR

Fransız oyuncu, Belgrad'daki Final Four maçlarında %150 performans güncellemesi alıyor gibi. Real Madrid'in Tavares, Poirier, Abalde, Deck, Yabusele gibi çok önemli ve kritik oyuncuları var ama Causeur'un normal seviyesinde kalması Anadolu Efes için önemli. Ekstra performansı can sıkacaktır.

1
ELIJAH BRYANT

Krunoslav Simon yokken, Rodrigue Beaubois sınırlı bir şekilde Belgrad'dayken Bryant'ın özellikle dış şutları çok önemli. Olympiakos maçındaki performansının aynısı Ergin Ataman'ı çok mutlu edecektir.