Arama Logo

Fenerbahçe'de 20 milyon euroluk yük

Fenerbahçe, teknik direktör Jorge Jesus’un kadroda düşünmediği 10 yabancı ile affedilmeyen Mesut Özil’i elden çıkarıp rahat bir nefes almak istiyor.
5
20 MİLYON EUROLUK YÜK

Sezon hazırlıklarına şampiyonluk parolasıyla başlayan takımı da Jorge Jesus’a emanet eden Fenerbahçe, bir taraftan takımı mutlu sona ulaştıracak kadro kurmaya çabalarken diğer yandan takımdaki oyuncuların mali yükünden kurtulmayı da planlıyor.

20 MİLYON EUROLUK YÜK
4
9 İSİM KAFİLEYE DAHİL EDİLMEMİŞTİ

Sarı lacivertliler ikinci kamp dönemi için Avusturya’ya giderken tam dokuz ismi kafileye dâhil etmemişti. Bunların arasında Serdar Aziz ve Crespo gibi sakat oyuncular olduğu gibi önümüzdeki sezon kadroda düşünülmeyen Luiz Gustavo, Caulker, Lemos, Meyer, Tisserand, Arda Kurtulan ve Mesut Özil de yer alıyor.

9 İSİM KAFİLEYE DAHİL EDİLMEMİŞTİ
3
İSTENMEYEN İSİMLERDEN KURTULMALARI ŞART

Takıma yabancı oyuncu takviyesi yapabilmek için de sarı lacivertlilerin acilen istenmeyen isimlerden kurtulması şart.

İSTENMEYEN İSİMLERDEN KURTULMALARI ŞART
2
JORGE JESUS'UN İSTEMEDİĞİ 11 OYUNCU VAR

Fenerbahçe’nin elinde Jorge Jesus’un istemediği 10’u yabancı bir de Mesut Özil olmak üzere 11 oyuncu bulunuyor. Bu oyuncuların yıllık ücretlerinin Fenerbahçe’ye maliyeti ise 20 milyon euronun üzerinde.

JORGE JESUS'UN İSTEMEDİĞİ 11 OYUNCU VAR
1
SATIŞ YAPMASI ŞART

Satış yapmadığı sürece Dinamo Kiev maçı için UEFA’ya bonservis bedeli ödediği oyuncuları bildiremeyecek olan F.Bahçe, bu futbolcuların yıllık maliyetlerinden kurtularak kasayı rahatlatmayı planlıyor. (Türkiye)

SATIŞ YAPMASI ŞART