Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Burak Yılmaz ile A'dan Z'ye
10
BURAK YILMAZ'DAN AÇIKLAMALAR
Hollanda Eredivisie ekiplerinden Fortuna Sittard'da forma giyen tecrübeli golcü Burak Yılmaz, Antalya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
9
"SELÇUK İÇİN ÇOK MUTLUYUM"
Yaş aldıkça çok değişmeye başladığını söyleyen Yılmaz, "Hayatımda bir değişim var ama bu yaşla alakalı. Keşke 20'li yaşlarda değişim gösterebilseydim. O zaman daha farklı Burak olurdu. Kırılganlık, değişim var. Çünkü futboldan sonrasına hazırlanıyorum. Profesyonel destek, psikolojik destek alıyorum. Ama daha hiçbir şey bilmiyorum. Fortuna Sittard'a kariyeri yüksek bir oyuncu olarak gittim ama hoca olarak bir şey  değilim. Kariyerimde kazıya kazıya bir yere geldim, antrenörlükte de böyle olacak. Ülkemizde genç teknik adamlara çok büyük destek var. Son olarak Selçuk İnan, Kasımpaşa'nın başına geçti. Çok mutluyum, en iyisini yapacaktır. Dört gözle maçlarını bekliyorum. Ülkemizdeki bu ortama ayak uydurmaya çalışıyorum. Daha sakin bir adamım. Artık futbola öteki tarafından bakmaya çalışıyorum. 37 yaşında olunca da daha sakinim ve ağabey rolüne büründüğümü düşünüyorum." dedi.
8
"BEŞİKTAŞ'TAN GÖNDERİLMEZDİM"
20 yaşındaki haline şimdi dönebilse Beşiktaş'tan gönderilmeyeceğini söyleyen tecrübeli oyuncu, "Harika bir kariyerim oldu. Nankörlük edemem. En azından şimdiki tecrübemle 20'li yaşlarda olsam, Beşiktaş'tan gönderilmezdim. Çok büyük oyuncular, antrenörlükte başaramayabiliyor. Ben de başarısız olabilirim. Öncelikle yapabilecek miyim, bunu görmem lazım. Hollanda'da bu fırsatı tanıyanlara teşekkür ederim. Bunun için daha zamanım var. Oğuz Hoca, bize öğretiyor. Çocuklara idmanlar yaptırıyoruz. Futbol yenileniyor. Kendi tarzımız olmalı, taklit olmamalı. Aklımda büyük takımda çalışma, şampiyon olma hedefim vardır. Ama bunu şimdi söylemeye gerek yok. Daha yavaş ilerlemek lazım. Zamanı gelince, çalışmak isterim." ifadelerini kullandı.
7
YABANCI SINIRI
Yabancı sınırı hakkında da konuşan Yılmaz, "Yabancı sınırıyla ilgili ne zaman konuşsam, internette çok büyük tepki alıyorum. Ama ben fikrimi söyleyeceğim. Kazanan ya da kaybeden sürekli hakem konuşuyor. Her hoca, maçtan sonra yabancı kuralı konuşuyor. 'Takımım çorba oluyor' gibi laf geliyor. Buna katılmıyorum. Hocaysak, bunların sezon öncesinde planlanması gerekiyor. Hollanda'da hiç hakem konuşulduğunu görmedim. Yabancı hakem... Milliyetçi bir insanım, biliyorsunuz... Hakemlerimize güvenelim. Kasıtlı hata yapacaklarını düşünmüyorum. Yabancı hakem söz konusu olmamalı ve yabancı sınırı düşürülmeli. Çok yabancı istiyorsanız, yabancı başkan gelsin, yabancı hoca gelsin, yabancı gazeteciler gelsin. Hollanda'da yabancı sınırı yok ama abi sen o seviyeye gel, sende de olmasın." ifadelerini kullandı.
6
"GENÇLER KENDİLERİNE ŞENOL GÜNEŞ BULSUN"
Genç oyunculara tavsiyelerde bulunan Burak Yılmaz, "Genç oyuncuların peşinde aileleri ve babaları koşmasın. Babamın bir lafı vardır, 'Babası peşinden koşanlardan bir şey olmaz' diye. Tüm aileler, çocuklarını futbolcu yapmaya çalışıyor. Aileler, çocuklarını rahat bıraksın. Futbolda ve sanatta torpil olmaz. Ailelere bu söylemimin nedeni, çok şey gördüm. A Milli Takım'a geç çıktım ama 37 yaşında kadar oynadım. Hemen 'Oldum' ya da 'Yapamadım' dememek lazım. Vazgeçmemeleri ve bir tane de Şenol Güneş bulmaları lazım." dedi.
5
"BURADA BIRAKMAK İSTİYORUM"

Kariyerinin geleceğine dair konuşan Yılmaz, "Hayatımda kırılma anlarım, Şenol Güneş, Trabzonspor'a transferim, Çin'e transferim ve Lille'e transferim. Trabzonspor'da Şenol Güneşi beni Türk futboluna kazandırdı. Çin'e gittim, hayatımda maddi kaygı kalmadı. Lille'de önemli şeyler yaşadım ve Christophe Galiter'den çok şey öğrendim. Kariyerime Fortuna Sittard ile devam etmek burada futbolu bırakmak istiyorum. Bu net, boşu boşuna 'Burak, Adana Demir'e ya da Beşiktaş'a gidiyor.' diye haber yapmayın." sözlerini sarf etti.

4
"ARDA GÜLER'E NAZAR DEĞMESİN"
Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler hakkında konuşan tecrübeli oyuncu, "Genç kardeşim Arda Güler'e nazar değmesin, Allah yolunu açık etsin. Gururla takip ediyorum ama bir gün gazeteyi açıyorum 'PSG ve Manchester City' istiyor. Bir gün açıyorum 'A Milli Takım'a neden çağrılmadı?' diye konuşuluyor. Bir gün 'Hocası neden oynatmadı?' diye eleştiriyoruz." ifadelerini kullandı.
3
"ICARDI'NİN BAŞKA SORUNLARI VAR"
Galatasaray'ın Arjantinli golcüsü Mauro Icardi için konuşan Yılmaz, "Icardi önemli bir futbolcu. Başka sorunları var, onları da halledebilecek tecrübeli bir futbolcu. Galatasaray da ona destek olacaktır. Galatasaray'da çok başarılı olur. Okan ağabeyin desteği, ilişkisi ve Galatasaraylılığı, Icardi'yi üst noktaya taşıyacaktır." dedi.
2
"TERİM, GÜNEŞ, DENİZLİ ETKİLENMEZ"

Tecrübeli teknik adamlar hakkında konuşan Yılmaz, "Şenol Güneş, Fatih Terim ve Mustafa Denizli'nin sizlerden çok etkilendiğini düşünmüyorum. Çok tecrübeliler." ifadelerini kullandı.

 

1
"JORGE JESUS'U KIZDIRMAYALIM"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus'tan öğrenecekleri çok şey olduğunu söyleyen Burak Yılmaz, "Jorge Jesus değerli bir isim. Altay Bayındır'a desteğinden dolayı teşekkür ederim. Beni fanı yaptı. Ben böyle bir şey görmedim. Ayrıca 'Büyük takım 3 maç oynar' demesi, taktikleri, her şeyiyle ondan çok şey öğreniyoruz, kızdırmayalım." dedi.