Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Ali Koç'tan flaş açıklamalar!
54
ALİ KOÇ'TAN AÇIKLAMALAR
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Beyaz TV'deki Derin Futbol programında açıklamalarda bulundu. Ali Koç'un yaptığı açıklamaların tamamı şu şekilde...
53
"BU SENE SIKINTIMIZ OLMAYACAK"
"Bu sene Finansal Fair Play konusunda sıkıntımız olamayacak gibi. Ancak harcama limitlerimizi bilmiyoruz. Allah bunu hesaplayacaklara yardımcısı olsun. Bu kur, belli olmayan yayın geliri... Nasıl hesaplayacaklar! Bu dönem harcama limitleri belli olmayabilir. Yayıncı da belli değil. Enflasyonun bu kadar olduğu noktada, geçen seneden 500 Milyon TL daha az alıyoruz. Spor Yasası gerçekçi ve uygulanabilir değil. Denk bütçeden sorumluyuz, tutturamadığımız zaman, hapse kadar giden yollar var. Borcun tanımı yok. Bütçe yaptık, sezon başladı. Yayıncı kuruluş 100 Milyon TL indirdi! Kovid! Kurlar! Hepsinden biz sorumluyuz."
52
"SON YILLARIN EN İYİSİ"
"Kim Min-Jae son yıllarda yapıaln en iyi transfer, Vitor Pereira'nın hediyesi. Miguel Crespo da öyle. Bebeği ve karısı var, buradan çok memnun. Gitmesi için somut bir şey yok ama işin başındayız. Kazanacağımıza inandığı bir kadro ile bir sene daha kalır. Dünya Kupası'nı geçirir. Herkes, onu çok seviyor. Onu tutmayacağımızı bilerek aldık. İnşallah bu sene tutarız."
51
"CSKA, FAKS YOLLADI"
"Mert Hakan Yandaş için CSKA Moskova resmi başvuru yapmadı ama küçük bir faks yolladı. Bizim futbolcumuz satılık değil. Mert Hakan'ın saha içi ve saha dışı karakteri, futbolunun dışında çok önemli. Menajerler onu pazarlamaya çalışıyorsa, gerekli başvuruyu yapacağız. Oyuncuya 'Şu kadar maaş alırsın' falan denilmiş. İsmail Kartal ve Jorge Jesus, '12-13 oyuncu kalsın' diyor. Onların içinde de Mert Hakan var. Çok yüksek rakam gelir, bakarız. mert Hakan satılık değil."
50
"ÇOK TALİPLİSİ VAR"
"Miguel Crespo için eleştirildik, şimdi neler deniyor. Diego Rossi'nin çok taliplisi var. Vitor Pereira ile Ferdi Kadıoğlu ve Osayi Samuel yeni pozisyonlar buldu. Bence bu pozisyonlarında devam etmeliler. İsmail Hoca, bize kazanma alışkanlığı yarattı."
49
"ALTAY KALACAK"

"Altay Bayındır kalacak. Her kulübe Altay gibi sporcular nasip olsun."

48
"BEŞİKTAŞ, OZAN'I İSTEDİ"

"Beşiktaş geçen sene Ozan Tufan'ı istedi ama bu sene bir şey yok."

47
"SORLOTH'U İSTERİM"

Ahmet Çakar: "Luis Suarez ve Alexander Sörloth, fiyatları aynı, şartları aynı! Hangisini istersiniz?"

Ali Koç: "Açlığı ve yaşından dolayı Sörloth'u seçerim. Almanya'da istenilen gibi olmamış. Leipzig ile konuştuk. 12-16 Milyon Euro bonservisi var. Artık kiralık gitmek istemez."

46
"EDINSON CAVANI"

"Manchester United'da 34 yaşında (Edinson Cavani) bir oyuncu var, 6.7 Milyon Euro maaşı var, ister misiniz, dediler. Maaşından bir kısmını isteriz dedim."

45
"TÜRK FUTBOLUNA RENK KATTI"

"Anthony Nwakaeme 13-14 maç kaçırdı, yaşı var. Nwakaeme yaşlı ama Allah var, Trabzonspor'a transfer olduğundan beri verilen parayı hak etti. Türk futboluna renk kattı."

44
"MBAPPE'Yİ ALIRIM"

Abdülkerim Durmaz: "Bütçeniz var, Lionel Messi'yi mi, Cristiano Ronaldo'yu mu alırsınız?"

Ali Koç: "Kylian Mbappe'yi alırım."

43
"İSMAL KARTAL VE JESUS"

Rasim Ozan Kütahyalı: "Bence İsmail Kartal gitti."

Ali Koç: "Nereden biliyorsun gittiğini!"

Ali Koç: "Çalışabileceğimiz iki hoca var. Biri İsmail Kartal, biri de Jorge Jesus. Kimi seçersek seçelim, taraftarlarımız yine mutsuz olacak."

42
"PAZARTESİ AÇIKLAYABİLİRİZ"
"Pazartesi günü yeni teknik adamı açıklayabiliriz. Sezon başının çok öncesinde yeni hocamız netleşmiş olacak. 13-14 Haziran gibi sezonu açacağız."
41
"LÖW'Ü İSTEDİĞİMİZİ SÖYLEDİK"

"İsmail Kartal para konuşmadan geldi. Önümüzdeki sezon için üst düzey bir hoca aradığımızı, bunlardan birinin Joachim Löw olacağını söyledik. Araları çok iyidir. Açık açık her şeyi masaya koyduk. Arkadan dolanmayız. İsmail Hoca, bir saniye bile kırılmadı. Onun sayesinde camia kenetlendi. Onun oynattığı futbolla dominant bir oyun oynadık. Takım ruhunu inşa etti. Samandıra'yı en verimli hale getirdi. Şapka çıkartmaktan başka yapacak bir şey yoktu."

40
"İFŞA ETME ZAMANI GELDİ"
"Biz hep iyi niyetle yaklaştık ama olmuyor. Artık ifşa etme zamanı geldi."
39
"BİR SENE DAHA BEKLERDİM"

Ahmet Çakar: "Seçim gününe dönseniz, bir daha aday olur musunuz?"

Ali Koç: "Bazen kazanınca kaybedersin, bazen kaybedince kazanırsın. O güne dönsek, bir sene daha beklerdim. Kulübün içindeki sıkıntılı durum, çok daha su üzerine çıkardı. Gemiyi yüzdürebilmek için çok ciddi maddi ve manevi dokunuşlar yaptık. O dokunuşlarla keşke kupa gelseydi ama olmadı. Ama küçüklüğümden beri bu benim hayalimdi"

38
"AZİZ YILDIRIM KONUSU..."
"Aziz Yıldırım konusuna çok girmek istemiyorum, burada değil. Beraber çok yayına çıkmak istedim ama olmadı. Beraber müthiş mücadele verdik. Başka kulüplerin başına bu olay gelse, Fenerbahçe gibi ayakta duramazlardı. Ameliyat olduğu ortamda, onu ziyaret etmemem, not bile yollamamam, durumun ne kadar acı olduğunu gösteriyor. Sorumlusu ben değilim. Zaman her şeyin ilacıdır."
37
"BİZE OPERASYON YAPTILAR"
"İlk sezonumda çok fazla değişiklik yaptık. Sonra Ersun Hoca geldi, dokunuşlar yaptı. İkinci sezonumda 22. haftaya geldiğimizde, şampiyonluğun en büyük adayıydık. Sonra 22. haftadan sonra bize operasyon çekildi. Sonra Erol Hoca geldi, iyi bir kadro kurduk. Ahmet hocam sizinde dediğiniz gibi 13-15 puanımız çalındı. 8 senede 4 takım şampiyon olmuş ama 1 tanesi bile Fenerbahçe değil. Her sezon algı yapıldı, 'Fenerbahçe şampiyon olacak' denildi. Fenerbahçe en çok hakkı yenen kulüptür."