Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

NBA tarihinin en iyi 50 oyuncusu! (Bleacher Report)

51

NBA tarihinin en iyi 50 oyuncusu!

Bugüne kadar toplam 4.374 oyuncu, en az bir NBA maçında yer aldı. Bu kadar kişinin içinden ilk 50 çıkarmak oldukça zor bir iş.

NBA, 70 yılı aşkın bir süre boyunca çok sayıda yetenek sergiledi. Ve kesin bir şekilde en iyi 50 oyuncunun ortaya çıkarılması muhtemelen mümkün olmasa da, bu durum Bleacher Report'u engellemedi.

Listede alınan kriterler, çoğunlukla öznel olsa da hem temel, hem de gelişmiş istatistiklerden yoğun bir şekilde etkileniliyor.

İşte BR'a göre NBA tarihinin en iyi 50 oyuncusu!