Arama Logo

Tümer Metin: "10 kişi kalmışken, 3'lü savunma niye?"
14
TÜMER METİN'İN YORUMLARI
Tümer Metin, Tivibu Spor'da Trabzonspor - Fenerbahçe maçının değerlendirmesini yaptı.
13
"ALİ ŞANSALAN KÖTÜ YÖNETTİ"
İlk yarıda iyi bir maç izledik. Kim'in atılmasından sonra bile oyun değişmedi. Muhtemelen Ali Şansalan ilk 45 dakikadaki kararlarıyla bu akşam kamuoyunu meşgul edecek. Ali Şansalan kötü bir ilk yarı yönetti.
12
"USTA AYAK O TOPU GEÇİRİYOR"
"Barajın altına oyuncu yatırmanın bir amacı olmadığını gördük. Usta ayak, onu geçmesini biliyor"
11
"KİM'İN GÖRDÜĞÜ KARTTA FAUL YOK"
"Kim'in gördüğü kartta bana göre faul yok. Ben oynatırım ama faulü çaldıysan kartı göstermek zorundasın."
10
"AVCI'NIN SON BÖLÜMDEKİ TERCİHLERİ"
"Kırmızı karttan sonra maçın seyti değişti, temposu değişti. Planlar da değişti. Maçı nasıl bitiririm, skoru nasıl koruyabilirim duygusyla yaklaştı Fenerbahçe. Biraz ilk yarının önüne geçen kararlar verdi. Maçın hakkı topa sahip olma açısından, Abdullah Avcı'nın son bölümdeki tercihleri ve bireysel performanslar nedeniyle Trabzonspor'a yazacağını söylemeliyiz"
9
"RUHU BİLEN HAKEM ROL ÇALMAZ"
"Oyunun ruhunu bilen hakem oyuncudan rol çalmaz. Ali Şansalan bugün maçın önüne geçti. İki güzide takımı konuşmak yerine Türkiye Ali Şansalan'ı konuşacaksa maçın önüne geçmiş demektir. Orada bir tutarsızlık oluyor. Hakem konusunda ince eleyip sık dokurum ben. Oyuncunun gözü başkadır, hakemin gözü başkadır"
8
"İKİNCİ SARIYA BEN İNANMADIM"
"Hakem yorumcularıyla 10 senedir aynı masada oturup program yapmışlığımız da vardır. Onlar kural kaide ile yönetebilirler bu işin sadece kuralı değil duygusu olduğunu da bazen kaçırıyorlar. Sık sık da anlaşamadığımız olur. İkinci sarı karta ben inanmadım. Faulü verdiysen sarıya mecbursun zaten. Oyunun da bütün gidişatını değiştiren bir hamle oldu bu. Kötü bir gece geçirdi Ali Şansalan. Burası gerçek"
7
"10 KİŞİ KALMIŞKEN 3'LÜ SAVUNMA NİYE?"
"Geriye de düşebilirsin ama bazen maç bildiğinden farklı oynamayı emreder. Üçlüden vazgeçmezsen 10 kişi kalmışken üçlüyü kurgulamış oluyorsun ama 11'e 11'ken 3'lü düşünmüşsün sen aslında."
6
"ROSSI'Yİ ÇIKAR TISSERAND'I AL, ANLARIM"
"3'lünün en önemli parçasını kaybetmişsin, orta sahanın tüm dengesini sağlayan adamı da geriye çekmişsin. Senin omurgan kırılmış, burada tavır değiştirmeliydin. Kim atıldı, döndü Pereira kulübeye, Tisserand'ı sahaya sürdü Rossi'yi de çıkardı veya Crespo'yu Mesut'u çıkardı sen düzeni bozmadan devam etmedin. Bir oyuncuyu oraya çektin, sonra ne oldu hiç çıkamadın"
5
"NEDEN SOSA - GUSTAVO BAŞLAMADI?"
"Sezon başından beri muhafazakar tutumunu sergiliyor Pereirea, kararlı gidiyor tamam anladım. Şunu da sormamız gerekiyor o zaman, Crespo-Gustavo ikilisi niye Sosa-Gustavo değil? Solda Rossi ile başlayacağına neden Pelkas değil? 2. golü yiyince sahaya atıyorsun ama başta neden sahada değiller?"
4
"O MUHAFAZAKAR TAVRI ELEŞTİRİYORUZ"
"Hocalar tarafından düşünmeyi adet edindik. Onlar da biz burada oturup eleştiriyoruz ona kızıyorlar, antrenman değerlerini bilmiyorsun diyorlar. Onlar gibi düşünmeye çalıştığımızı söylüyorum. Zaten o muhafazakar tavırdan vazgeçmeyişini eleştiriyoruz zaten. O yüzden diyoruz ki o zaman Tisserand'ı neden almadın 3 stoper devam etmedin?"
3
"PEREIRA'NIN KAFA YORMASI GEREKENLER VAR"
"Her ne kadar tartışılan hakem kararları olsa da Pereira'nın da kafa yorması gereken yerler olduğunu, 9 hafta tamamlanmışken söylemek istiyorum."
2
"KİM'İ ATTIKTAN SONRA 5 EYYAM FAULÜ"
"Kim'i attıktan sonra 5 tane eyyam faulü çaldı Fenerbahçe lehine, orta sahada şurada burada. Tam olarak anlatmak istediğimiz bu. Neler gördük, ben geçtim o dergahtan. Anlatmak istediğim bu. Hakemler standardı korumak zorunda. Sadece kural kitap ile değil, duyguları da kontrol edebilmek işin içine katmak gerekiyor"
1
"FUTBOLCU TARAFINDAN DÜŞÜNMEK LAZIM"
"Oynarken de çatışıyorduk, yorumlarken de hakem hocalarıyla zaman zaman ayrı fikirlerde oluyoruz. Biraz da futbolcu tarafından düşünmesi gerekiyor hakemlerin"