Sporx Extra Arama Logo

Stevie Mallan: "Hoca 'Kim bu çocuk' dedi!"

Yeni Malatyaspor'un Hibernian'dan transfer ettiği Stevie Mallan, transfer sonrası açıklamalarda bulundu.
11
STEVIE MALLAN: "HOCA 'KİM BU' DEDİ!"

Yeni Malatyaspor'un Hibernian'dan transfer ettiği Stevie Mallan, transfer sonrası açıklamalarda bulundu.

10
"BENİ NEDEN İSTİYORLAR DEDİM"

"Kendi kendime düşündüm. 'Yeni Malatyaspor neden beni istiyor? Ben Hibernian'da bile kadroya giremiyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray'a karşı sahada ne yapabilirim?' dedim."

9
"ARKADAŞLARIM 'GİT' DEDİ"

"Kariyerimde 10 yıl öncesine bakıp şöyle yapsaydım, böyle olsaydı demek istemiyorum. Her şey geçti gitti. Kariyerim boyunca önemsediğim insanlardan biri olan David Gray'e, Malatyaspor'dan teklif gelince danıştım. Bana bunun kabul edilmesi gereken bir teklif olduğunu söyledi. O da bir dönem Antwerp'te oynamış. Bana bir futbolcunun yurt dışını mutlaka denemesi gerektiğini söyledi. Hem bir insan hem de bir futbolcu olarak çok gelişeceğimi aktardı. Birçok futbolcu arkadaşım da bana aynısını söyledi."

8
"TEK ZOR YANI EŞİMDEN AYRIYIM"

"Malatyaspor'a transfer olmak benim için zor bir karar değildi. Pandemi nedeniyle zaten aylardır evdeydik. Bu transferin tek zor yanı eşimden ayrılmam. O İskoçya'da kaldı ve hem işe gidip gelmek hem de iki köpeğimize bakmak zorunda."

7
"GÜVENLİK SIKINTIM YOK"

Malatya'daki Suriye'deki iç savaş ve güvenliği sorulan Mallan, "Yeni Malatyaspor'da benimle birlikte 26 futbolcu var. Yani, burada bir güvenlik sıkıntım yok." dedi.

6
"TEKNİK DİREKTÖR 'KİM BU' DEDİ"

"İlk antrenmanıma çıktım. Teknik direktör geldi, beni gösterip 'Kim bu çocuk?' dedi. Bu da üzerimde bir baskı yarattı. Kendim ispatlamam gerektiğini düşündüm."

5
"LİGİN STANDARTLARI MUHTEŞEM"

"Süper Lig'de ilk maçıma çıktım. Muhteşem standartları olan bir ligmiş. Böyle görüne çok rahatladım."

4
"BÜYÜKLERE KARŞI NASIL OYNARIM DEDİM"

"Antrenmanlar biraz hafif geçiyor gerçekten. Ancak maça çıkınca yüksek tempoyu, yüksek tekniği görüyorsunuz. Bu kaliteyi görünce kendi kendime, 'Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a karşı nasıl oynayacağım?' diye düşündüm. Kendime çimdik attım."

3
"SANKİ KRALİYET AİLESİNDENİM"

"Bana burada kraliyet ailesi üyesi gibi davranıyorlar. İnsanlar, burada futbola ve futbolculara çok değer veriyorlar. Otelimde yürürken bir otel görevlisi, 'Ne ihtiyacın olursa olsun ilk beni ara' dedi. Sosyal medya hesaplarımda bildirimleri kapattım. Çünkü imzayı atar atmaz Malatyasporlular beni çılgınca bir mesaj yağmuruna tuttu."

2
"TÜRKLER DEDİKLERİ KADAR TUTKULUYMUŞ"

"Türklerin futbol tutkusuna inanmak gerçekten çok güç, dedikleri kadar varmış. Ben Türkiye'ye hayran oldum. Bazen, bu stadyumları tamamen dolu hayal ediyorum. Çok başka bir atmosfer olurdu."

1
"PLANIM İSKOÇYA'YA GERİ DÖNMEK"

"Malatyaspor'a sezon sonuna kadar kiralık geldim. Planım burada iyi iş çıkarıp tekrar Hibernian'a dönmek. Bu sezon sonunda teknik direktör ile yapmam gereken bir konuşma olacak. Buraya kiralık değil de bonservisimle gelmek tamamen bambaşka bir karar. Çünkü, eşimden uzakta uzun süre yaşamayı düşünmüyorum. Arkadaşlarım, dostlarım yok. Uzun vadede İskoçya'dan uzakta hayat kolay değil, zor."