Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Bonservis şampiyonu Fenerbahçe: 95 milyon euro

Kim Min Jae'yi 18 milyon euro'ya Rennes'e satan Fenerbahçe'de Ali Koç döneminde yapılan oyuncu satışlarından kazanılan miktarlar dikkat çekiyor. Kim Min Jae, Fenerbahçe'de bonuslar olmadan satılan en pahalı 2. futbolcu olarak tarihe geçti. Ali Koç döneminde transferden kasaya 95 milyon euro girdi.
8
BONSERVİS ŞAMPİYONU FENERBAHÇE

Fenerbahçe, başkan Ali Koç döneminde oyuncu satışlarındaki başarısını bu sezon da sürdürdü. 4 yıllık Koç döneminde sarı-lacivertlilerin kasasına yaklaşık 95 milyon Euro koydu. (Sercan Hamzaoğlu/Haber Global)

7
10 MİLYON EURO ÜZERİ YAPILAN 5. SATIŞ

Kim Min Jae’nin çıkış maddesini ödemeyi kabul eden Rennes, Güney Koreli’ye imza attırınca sarı-lacivertliler 18 milyon Euro kazanacak. Bu transfer, Ali Koç döneminde 4 yılda 10 milyon Euro üzeri yapılan 5. satış olacak.

6
KASAYA 95 MİLYON EURO GİRDİ

Daha önce Giuliano 10.5, Josef de Soza 12, Elif Elmas 16, Vedat Muriqi ise 17.5 milyon Euro’ya yurtdışına satıldı. Bu satış miktarları bonuslar hariç kasaya giren rakamlar oldu. Jailson, Allahyar, Ozan Tufan, Fernandao ve diğer isimlerin satışlarıyla kasaya giren miktar 95 milyon Euro’yu buldu.

5
ELVIR BALIC'TEN SONRA EN BÜYÜK MİKTAR....

Kim Min Jae transferinden doğrudan gelen rakam ise bütün isimleri geride bıraktı. 18 milyon Euro’ya satılan Kim Min Jae, Fenerbahçe tarihinin Elvir Baliç’den sonra en büyük miktara satılan ismi olarak tarihteki yerini aldı.

4
UCUZA GELİP DEĞERLERİNİ KATLAYIP GİTTİLER

Fenerbahçe’de Vedat Muriqi, Elif Elmas ve son olarak Kim Min Jae, sarı-lacivertli takıma geldikleri bonservis bedelinin oldukça üzerinde Avrupa’ya satıldı.

3
ELJIF ELMAS: 46 KATI

2017 yılında sadece 180 bin Euro’ya alınan Makedon oyuncu Eljif Elmas, Ali Koç başkanlığında alındığının 46 katı fazlasına 16 milyon Euro’ya Napoli’nin yolunu tuttu.

2
VEDAT MURIQI: 5 KATI

Çaykur Rizespor’dan 3.5 milyon Euro’ya alınan Vedat Muriqi ise 1 yıl sonra Lazio’ya 5 katı fiyatına gönderildi.

1
KIM MIN-JAE: 6 KATI

Geçen sezon 3 milyon Euro’ya gelen Kim Min Jae ise yine 1 yılda değerini artıran isim oldu. Tam 6 katı fiyata Rennes’e gidecek Kim, Fenerbahçe’ye de ciddi bir para kazandıracak.