Sporx Extra Arama Logo

Bilal Meşe: "Beşiktaş'ın en anlamlı kupası"

Spor yazarlarından Bilal Meşe, Şampiyon Beşiktaş ile ilgili bir yazı kaleme aldı.
11
BİLAL MEŞE YAZDI

Spor yazarlarından Bilal Meşe, Şampiyon Beşiktaş'ı köşesinde deeğrlendirdi. Meşe'nin yazısının tamamını okumak için 16 Mayıs 2021 tarihli Milliyet gazetesini satın alabilirsiniz.

10
BEŞİKTAŞ'IN EN ANLAMLI KUPASI

İnanmışlık... Takımdaşlık...İnanmışlık... Takımdaşlık...Beşiktaş Ruhu...Kartal duruşu..Alın teri...Gözyaşı...Mücadele.. Ve en anlamlı kupa. İşte Beşiktaş’ın ‘şampiyonluk’ kupasını müzesine götürmesindeki en büyük faktörler... Gerçi, Kartal’ın müzesi irili - ufaklı kupalarla dolu, tabloya bakınca bence en anlamlısı bu kupadır. Niye mi? Sezon boyunca yaşananları şöyle bir anımsayın! Zor bir süreçten geldi Kartal, bu konuma...

9
BÜYÜK BİR BAŞARI

Sezonun başına dönelim, Kartal 18. sırada, Sergen Yalçın’ın geleceğinin sorgulandığı anlar, yani yerine getirilecek olan X isimle temaslar! Her geçen gün, hafta, Başkan Ahmet Nur Çebi ile teknik direktör Sergen Yalçın lehine işledi, Kartal’ın kupaya pençe atması, müthiş, hatta tartışılmaz büyük bir başarıdır.

8
HERKESİN PAYI VAR

Bu büyük başarı ve anlamlı kupada, başkanından, teknik direktörüne, futbolcusundan malzemecisine, aşçısına kadar herkesin alın teri, payı var. Tek tek yazmaya gerek yok, bir numaraya başkan Ahmet Nur Çebi’yi, iki numaraya da Sergen Yalçın’ı yazarım...

7
İHANET OLUR

Futbolcuları böyle bir klasmanın içine almam, onlara saygısızlık olur. Elbette asıl aktörler onlardır, biliyoruz. Ancak yukarıya bakarım, Ümraniye’de “huzur ve mutluluk olsun” diye evlerini ipotek ettiren, her gün oraya para taşıyan Başkan Çebi’nin katkısını görmemezlikten gelmek ihanet olur, ihanet!

6
TARİH YAZDILAR

Evet, Kartal, başkanıyla, teknik kadrosuyla, futbolcusuyla, malzemecisiyle ve aşçısıyla Ümraniye’de tarih yazdı, tarih... Neden mi? Sergen Yalçın’ın kadrosal anlamda bir eli yağda, bir eli balda hiç olmadı! Bir rakiplerine bakın, bir de Sergen Yalçın’ın kadrosuna! Rakiplerin neredeyse yedek kulübesinde bir takım var, Sergen’in hamle yapacak oyuncusu yok! Düşünün o kısıtlı kadroyla Sergen Yalçın’ın Kartal’ı bu konuma getirmesi, ayakta alkışlanır.

5
DİĞERLERİNİN KADROSU BEŞİKTAŞ'TA OLSAYDI...

Demem o ki, Sergen Yalçın ‘Varlık içinde yokluk’ çekmedi, ‘yoklarla’ savaştı, elinin altındaki o kısıtlı kadrodan ‘şampiyon’ çıkardı... Zirveye oynayan takımların geniş kadrosu Sergen hocanın elinde olsaydı inanın Kartal’ı uzak ara şampiyon yapardı, bugünkü kritik tabloyu yaşatmazdı! Herkes ayağa kalksın, farklı renklere gönül verenler, Beşiktaş’a saygı duysunlar, şapka çıkarsınlar.

4
SERGEN'DEN MÜTHİŞ MESAJLAR

Sergen Yalçın’ın maç sonu yaptığı üstü - kapalı açıklamalar müthiş mesajlar içeriyordu... Alan oldu mu, olmadı mı, bilemem! Ben adresleri tek tek biliyorum, zamanı gelince yazacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın! Belki bana fırsat kalmaz, Sergen hoca açıklar!

3
UZUN VADELİ SÖZLEŞMEYİ ÇOKTAN HAK ETTİ

Anadolu takımlarında önce ‘çıraklık’ dönemi geçiren ve deneyim kazanan Sergen Yalçın, artık ustalar arasındaki yerini almıştır. Benim gözümde Kartal Yuvası’dan yetişen Sergen Yalçın, bu anlamlı şampiyonlukla uzun vadeli sözleşmeyi çoktan hak etti. Ne dersin sayın başkan?

2
BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLUĞU HAK ETTİ

Hiç kimse bu emeğe laf etmesin, Sergen Yalçın’ın gözyaşları öyle boşuna akmadı. Dakika 9...Vida perdeyi açtı, Alpaslan eşitledi, son sözü Ghezzal penaltıdan söyledi. İşte bir golün ne kadar değerli olduğunu bu sezon anladık. Şampiyonluğun özeti mi? Anaların ak sütü gibi, Beşiktaş şampiyonluğunu hak etti.

1
LİGİMİZİ RENGİ ARTIK SİYAH-BEYAZ

NOT...Yukarıdaki cümlelerimi maçın başlamasına bir saat kala yazdım, demek ki içime doğmuş. İster inanın, ister inanmayın... Artık bir Beşiktaş ve Sergen Yalçın gerçeği var... Helal olsun size... Zoru değil, zorun ötesini gerçekleştirdiniz. Daha önce söylediğim gibi, ligimizin renki artık SİYAH - Beyazdır.