Arama Logo

Sergen Yalçın: "Dortmund'u yenmek istiyoruz, biz hazırız"
23
SERGEN YALÇIN VE JOSEF'İN SÖZLERİ
Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın, Borussia Dortmund maçı öncesinde Josef ile birlikte açıklamalarda bulundu. Sergen Yalçın'ın sözleri şu şekilde....
22
HEDEFİMİZ GRUPTAN ÇIKMAK
"Futbolun en üst organizasyonunda oynayacağız. Beşiktaş olarak böyle bir organizasyonun içinde olduğumuz için çok heyecanlıyız, çok mutluyuz. Hedefimiz tabii ki gruptan çıkmak, mümkünse ilk 2'de grup sonunu görmek, bunu camia olarak yaşamak istiyoruz ancak çok zor bir organizasyon içinde olduğumuzu da belirtmek isterim, işlerin kolay olduğu bir organizasyon değil"
21
BAŞARMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ
"Takım olarak iyi bir oyun içinde, uyum içinde olduğumuzu, özellikle böyle bir organizasyonda mücadele edeceğimizi düşünüyorum. Başarmak için oyuncularımla elimizden gelen her şeyi yapacağız, birlikte deneyeceğiz, sonuçları göreceğiz. Ümidimiz var, heyecanlıyız, inşallah oyunlar ve skorlar istediğimiz gibi olur."
20
HAYAL KURABİLİR MİYİZ? BELKİ...
"Böyle bir organizasyonda kupa kazanmak zor, hayal kurulacak bir şey, gerçekçi olmak lazım. Takım maliyetlerine, bütçelere baktığımızda kolay değil, grubun en düşük bütçeli takımıyız ama bütçe de bir yere kadar. Saha içi organizasyonu, istek, mücadele, kazanma hırsı, enerji çok daha önemli. Bu anlattıklarımı yakalayabilirsek, oyun temposunu, mücadeleyi, temaslı oyunu, ikili mücadeleleri yakalayabilirsek başarılı olacağımızı düşünüyorum. Final o kadar kolay değil ama hayal kurabilir miyiz? Belki kurabiliriz."
19
SAKATLARIN SON DURUMU
"Alex'in sakatlığı çok uzun sürmez ama Vida'nın sürebilir. Umut da yakında döner, onlar dışında sakatlarımız yok."
18
BİZİM İÇİN TEST MAÇI OLACAK
"Rakibe göre planlar değişebiliyor. Biz elimizden geldiğince kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. Bizim için de bir test gibi olacak, çok üst bir organizasyonda oynayacağız. Oyunun nasıl gelişeceğini kestirmek zor, güçlü takımlarla oynayacağız. Beşiktaş olarak oynadığımız her müsabakada kendi oyun planımızı uygulamaya çalışacağız. İzleyenlerin zevk aldığı heyecanlı bir oyun seyrettirmeye çalışacağız. İnşallah hem oyunumuz, hem istediğimiz şeyler oyuncularımız tarafından uygulanabilir, tek amacımız bu."
17
ÜLKEMİZ BU MAÇI İZLEMELİ

"Ben tüm ülkenin bu maçı izlemesini isterim, biz ülkemizi temsil ediyoruz Beşiktaş olarak. Ülkemiz için alacağımız puanlar bundan sonrası için çok önemli. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın alacağı puanlar da önemli, onlara da başarılar diliyorum. İnşallah 3 büyük takımımız puan kazandırmak için elinden geleni yapacağız."

16
ACUN'DAN RİCA ETMEK LAZIM
"Exxen maçı tüm Türkiye'ye açabilir, Acun'dan rica etmek lazım herhalde, açsın kanalı, bütün ülke izlesin. Acun, kanalı aç, herkes izlesin, bir seferlik böyle bir şey yapabilirsin. TV8'den tüm halka verebilir."
15
KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN
"Bir şeyler yapmak istiyoruz, bir şeyleri başarmak istiyoruz, bir şeyler göstermek istiyoruz, ülkemize puanlar kazandırmak istiyoruz, bu tabii ki kolay değil, zor bir turnuva. Kimsenin şüphesi olmasın, elimizden geleni yapacağız. Hamleler nasıl olur, nasıl gelişir, onları şu anda söylemek zor ama elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız."
14
BU KOŞU MESAFESİ YETERSİZ

"Son oynadığımız maçın koşu mesafesi iyi ama Dortmund maçında yeterli olmaz. Minimum 115 ve üstünü yakalamamız lazım. Bu organizasyonda başarılı olmak için bu ligin çok daha üstünde tempo ve mesafeye ihtiyacımız var. Onlar da bunu yapmak için çok çaba sarf edeceklerdir, ona göre çalışma yaptık."

13
VIDA YOK AMA HAZIRIZ
"Savunmada Vida olmayacak ama onun yerine oynayacak oyuncularımız var, geniş bir kadromuz var, bu sene iyi bir kadro kurduk, her bölgede oynayabilecek ekstra oyuncularımız var. Oynamayanların yerine oynayacak oyuncularımız hazır, herhangi bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum."
12
KORUMA AMAÇLI OYNAMAYIZ
"Kazanmak istiyoruz, koruma amaçlı oynamayacağız, bu maçta da, öbür maçlarda da. Bu ne kadar geçerli olur, onu göreceğiz. Hedefimiz tabii ki gruptan çıkmak, bunu yapabileceğimizi düşünüyoruz ama yapamayabiliriz de. Çok net hedefler koymak istemiyorum, bu organizasyon çok zor bir organizasyon, oynayacağımız takımlar da ülkelerinin en iyi takımları."
11
KONUŞMAKLA OLMUYOR
"Konuşmayı çok seviyoruz ama konuşmakla olmuyor. Bu seviyeler çok yüksek seviyeler. Grup çıktığında hep çıkarız diye konuşuyoruz, başka bir açıdan bakıyoruz duruma, çok dha gerçekçi açıdan bakmamız lazım. Oynayacağımız seviye çok üst seviye, mücadeleleri kolay değil. Türkiye Ligi'ndeki oyun buraya yetmez. Gerçekçi planlar yapıyoruz ama ne yapabiliriz, nereye gidebiliriz, bunu zaman gösterecek. Çok yukarı hedefler koyup sonra hayal kırıklığı yaşamak karakterimize uygun değil. Gerçekçi hedefler koyup, iyi planlamak lazım. Önce oynayalım, görelim, seviyemiz nedir, ne kadar oynayabiliyoruz, nereye kadar oynayabiliyoruz. Hedef koymak kolay, sonra hedefi birlikte koyarız."
10
ÇALIŞMAYLA UYGULAMAK FARKLI
"Her takımın açıkları vardır, sahada problemleri vardır. Bir takımın eksikleri olması, senin eksikleri kullanarak onları yeneceğin anlamına gelmiyor. O eksikleri değerlendirebilecek misin? Bizim de saha içinde eksiğimiz var. Sadece çalışmayla olmuyor, bu takımın şu eksiği var, kullanalım diye konuşması güzel de oyunda onlardan faydalanmak o kadar kolay olmuyor. Biz de kuruyoruz, şöyle yapalım, böyle yapalım, hamleyi böyle götürelim... Herkes bir şeylere çalışıyor ama çalışmayla uygulama arasında büyük fark var."
9
ERSİN DIŞINDA KADRO YABANCI OLACAK
"Ersin dışında bütün takım yabancı olacak. TFF bir kural aldıysa uygulamak zorundayız. 3 Türk ile oyna diyorsa 3 ile, 8 Türk ile oynayacak diyorsa 8 ile oynarız. Bizim için çok problem değil. Ben sadece sorulan sorulara cevap veriyorum, benim şahsi fikrim. Çok eleştirme olarak görmeyelim. TFF seneye 4 diyor, 4 ile oynayacağız, sonra 5 diyor, 5 ile oynayacağız. Seneye 4 deniyorsa herkes ona göre planlama yapıyor, o zaman değiştirmeyelim, arkasında duralım. Bütün kulüpler ona göre planları yapıyor. O zaman kuralı koyalım ve uygulayalım. Ben teknik direktörüm, biz kurallara saygılıyız."
8
SAKATLARIN SON DURUMU
"Alex'in sakatlığı çok uzun sürmez ama Vida'nın sürebilir. Umut da yakında döner, onlar dışında sakatlarımız yok."
7
N'SAKALA İÇİN AÇIKLAMA
"N'Sakala ciddi bir sorun yaşadı, Allah'tan bir şey olmadı kendisine. Antrenmanlarda da iyi, sorunu yok. Bazı bölgelerde farklı oyuncular kullanabiliriz, 3 gün sonra 1 maç, 3 gün sonra 1 maç... Bütün maçları aynı kadroyla oynayamayız. Benim tercihlerim olacak, eleştirilebilir, farklı yorumlar getirilebilir ama bir tercih yapmak zorundayım. Benim tarafımdan da bakmanızı tavsiye ediyorum. Bazı oyuncuları dinlendirmek durumundayız, farklı tercihler yapabiliyoruz. İstediğim sadece yapılan tercihlere saygı duymanız ama her zaman sana göre, bana göre olacak."
6
JOSEF'İN SÖZLERİ...
Sergen Yalçın'dan önce Josef de Souza soruları yanıtladı. İşte açıklamaları...