Sporx Extra Arama Logo

Futbolcuların özel gol sevinçleri ve anlamları

Futbolda amaç topu kale çizgisinden geçirmek ancak, futbolcuların amacı sadece bu değil. Golü attıktan sonra sevinç yaşayan futbolcular, özel hareketleriyle de bazı mesajlar yolluyor. İşte futbol tarihine geçen sevinçler ve anlamları...
24

ÖZEL GOL SEVİNÇLERİ

Futbolda amaç topu kale çizgisinden geçirmek ancak, futbolcuların amacı sadece bu değil. Golü attıktan sonra sevinç yaşayan futbolcular, özel hareketleriyle de bazı mesajlar yolluyor. İşte futbol tarihine geçen sevinçler ve anlamları...
23

GÜVEN YALÇIN

Güven Yalçın, Konyaspor'a attığı gol sonrası 100 ve 200 metrelerin rekortmen atleti Usain Bolt'un 'Şimşek' sevincini yaptı. Genç futbolcu, bu tarz gol sevinçlerini sevdiğini dile getirdi.

22

Güven (19 yaş, 10 ay), Batuhan'ın (17 yaş, 5 ay) ardından son 10 yılda Beşiktaş formasıyla ile 1 sezonda 2 gole ulaşan en genç isim.
 
21

PAULO DYBALA

Juventus'un Arjantinli yıldızı, kendi gol sevincini yarattı. Gol sonrasında elini çevesine götürerek özel bir hareket yapan Dybala, bu sevincini, "Gol atınca gladyatör gibi hissediyorum. Bu hareket de bir ‘savaşçı maskesini’ simgeliyor." diyerek anlatıyor.
20

JUAN CUADRADO

Juan Cuadrado, golden sonra gökyüzüne dönüyor: "4 yaşımdayken, babam bana, 'Yatağın altına gir' demişti. Orada onun öldürüldüğünü gördüm. Attığım tüm golleri ona armağan ediyorum."

19

LUCA TONI

Elini kulağına götürerek sallayan Luca Toni, bu hareketinin "Hayatı çok ciddiye almayın çünkü çok kısa" anlamında olduğunu belirtiyor.

18

MESUT ÖZİL

Golü attıktan sonra eliyle "M" işareti yapan ve baş parmağını ağzına götüren Mesut Özil, yeğeni Mira'ya mesaj gönderiyor.

17

CRISTIANO RONALDO

Ronaldo'nun zıplayıp, geri dönüp, kollarını açarak yaptığı sevinç için bir vücut dili uzmanı, "Ben büyük bir ego sahibiyim" anlamına geldiğini söylüyor.

16

ALEXANDRE PATO

Brezilyalı yıldız, Brezilya'daki çocukluk aşkı Sthefany Brito'ya kalp yaparak mesaj yolladı. Sonra başkasıyla birlikte olmaya başlayan Pato bu sevinci bırakırken, Di Maria ve Bale ondan kopyaladı.

15

KEVIN NOLAN

Kevin Nolan'ın 'tavuk dansı', bir arkadaşından ilham alıyor. Nolan bu dansı, "Vakvak dansı" olarak adlandırırken, Cumartesi günü dışarı çıktıklarında bir arkadaşının dansından etkilendiğini söylüyor.

14

DANIEL STURRIDGE

Daniel Sturridge'in özel dansı. Bir mesajı yok, anlamı "eğlence" :)

13

ANDY JOHNSON

İngiliz oyuncunun yaptığı "A" harfi, işsiz gençlere yardım etmek için yapılan bir sevinç. İngiltere'de Bramble, Bent, Richards ve Hall gibi oyuncular da aynı mesajı verdi.

12

LUIS SUAREZ

Luis Suarez'in 3 parmağını öpmesinin nedeni, ailesini sevmesi. Uruguaylı oyuncu eşi ve iki çocuğuna mesaj yollayarak dövmelerini öpüyor.

11

ALBERTO GILARDINO

Gilardino, "bir operaya" benzeyen hayatını keman çalma sevinciyle anlatıyordu. Gilardino, daha önce vurulmuş ve bıçaklanmıştı.

10

FABIO BORINI

Borini, elini ağzına koyarak bıçak yapmasını, "İtalya'da bir şeyi çok isteyen insanlar, bir savaşçı gibi dişlerinin arasına bıçak koyar ve hiçbir zaman vazgeçmez" diyerek anlatıyor.

9

GIAMPAOLO PAZZINI

Parmakları ile gözlerini işaret eden Pazzini, attığı gol için, "Bunu gördünüz mü?" mesajını veriyor.

8

BENJANI MWARUWARI

Bir dönem Manchester City'de de oynayan Zimbabveli oyuncu, parmağını seyircilere yönelterek, "Seni seviyorum, seni de ve seni de" mesajını verdiğini kaydediyor.

7

FABRIZIO RAVANELLI

Formasını kafasına geçiren Ravanelli, duygularını gizlediğini belirtiyor.